Pomóżmy Damianowi z Olesna!

Pomóżmy Damianowi z Olesna!

Zachęcamy do wsparcia zbiórki pieniędzy na leczenie i terapię dla dziewięcioletniego Damiana Ochmanna z Olesna.

Damian urodził się z zespołem wad wrodzonych. Niedoczynność tarczycy, wodonercze obustronne, wada serca, globalnie obniżone napięcie mięśniowe – to tylko część z postawionych diagnoz. Damian cierpi również na pierwotne niedobory odporności. To upośledzenie zdolności układu do zwalczania zakażeń, w związku z tym istnieje ogromne ryzyko ciągłych infekcji. Afazja czuciowo-ruchowa powoduje utratę umiejętności mówienia oraz rozumienia.

Damian od urodzenia wymaga ciągłej rehabilitacji, drogich terapii, leczenia farmakologicznego, suplementacji, a także niezbędnych przyrządów do ćwiczeń terapeutycznych.

Koszty leczenia są ogromne i wynoszą miesięcznie kilka tysięcy złotych – mówi Beata Ochmann, mama Damiana. -Walczymy o Damianka, o jego samodzielność o to, aby mógł się uczyć i rozwijać. Pracujemy obecnie nad tym, aby zaczął mówić, bo na razie komunikuje się gestami. Uczęszczamy na drogie nowatorskie terapie np. zabiegi w klinicznej komorze hiperbarycznej czy zabiegi mikropolaryzacji mózgu, zajęcia logopedyczne Metodą Krakowską, na które jeździmy dwa razy w tygodniu do Wrocławia.

Zbiórkę na leczenie i terapię Damian Ochmanna można znaleźć tutaj:


Podziel się