Żłobek w Dobrodzieniu już otwarty. To “Kraina uśmiechu”

Żłobek w Dobrodzieniu już otwarty. To “Kraina uśmiechu”

W poniedziałek 19 kwietnia do nowego żłobka “Kraina uśmiechu” w Dobrodzieniu przybyło 30 dzieci.

Nowy, długo oczekiwany żłobek w Dobrodzieniu, mieszczący się przy ulicy Piastowskiej, był już gotowy na otwarcie pod koniec marca. Oficjalne otwarcie, które miało się odbyć 31 marca zostało jednak odwołane, ponieważ od 27 marca zostały wprowadzone obostrzenia zamykające żłobki i przedszkola w całej Polsce. Według ostatniego rozporządzenia, od 19 kwietnia zamknięcie żłobków zostało zniesione, więc pełną parą mógł ruszyć również żłobek w Dobrodzieniu.

Do nowego żłobka mogą uczęszczać dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia. Dyrektorem żłobka jest Kinga Kalinowska.

Inwestycja ta kosztowała nieco ponad 1,6 miliona złotych, z czego milion złotych stanowiła dotacja z programu „Maluch+2020”. Ponadto, zadanie to współfinansowane było ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w kwocie 620 tysięcy złotych.

W powiecie oleskim, dzięki rządowym programom pojawiło się w ostatnim czasie kilka nowych żłobków. W Oleśnie żłobek został powiększony, a nowe powstały w Rudnikach, Gorzowie Śląskim, Praszce i Dobrodzieniu.


*- Zdjęcia: Urząd Miejski w Dobrodzieniu.

Podziel się