Start Olesno wygrywa 6-1 w meczu na szczycie B klasy

Start Olesno wygrywa 6-1 w meczu na szczycie B klasy

W meczu na szczycie oleskiej B klasy, lider – Start Olesno pokonał wicelidera – LKS Przedmość 6-1. W teorii – Start mistrzostwa jeszcze nie zdobył (na sześć meczów przed końcem ma 10 punktów przewagi), w praktyce – pozostałe zespoły nie mają realnych szans na wyprzedzenie faworytów z Olesna.

Nie powinno to dziwić. Start założyli byli piłkarze OKS-u Olesno. To zawodnicy z przeszłością IV-ligową, a nawet z wyższych lig.

– Jakie są nasze cele? Chcemy się pobawić w piłkę. Z drugiej strony, aspirujemy trochę wyżej niż A klasa. “Okręgówka” to przy obecnej kadrze nasze maksimum. Fajnie byłoby również dojść daleko w Pucharze Polski i zrobić jakąś niespodziankę – mówił nam prezes Maciej Libera po utworzeniu klubu.

dsc03650Mistrzowskie aspiracje się sprawdzają. W piętnastu meczach B klasy, Start zremisował tylko dwa razy, resztę meczów wygrał, przeważnie wysoko. Zdobył już 111 goli, co daje średnią ponad 7 bramek na mecz! Dość jednak powiedzieć, że najlepszy strzelec Startu – Bartosz Kowalczyk (25 goli) ma za sobą epizod w piłkarskiej I lidze w barwach MKS-u Kluczbork, a to zawodnik wciąż jeszcze młody, bo 31-letni.

Pod tym względem, ciekawym sprawdzianem dla oleskich zawodników mogą być występy w Pucharze Polski. Na etapie terytorialnym, Start pokonał KS Bodzanowice 10-0 i LZS Uszyce 8-3, a we wtorek 25 maja przyjdzie im się zmierzyć z Piastem Gorzów Śląski, czołową drużyną A-klasy.

Do przerwy 4-0 i niewykorzystane okazje

Kto był zawodnikiem meczu na szczycie B klasy? Naszym zdaniem – Mateusz Pawlak, bramkarz LKS-u. To wybór kontrowersyjny, bo trudno docenić golkipera po wpuszczeniu 6 goli, ale jego świetna postawa oddaje obraz meczu. Piłkarze Start-u oddali tego dnia mnóstwo strzałów, ale albo byli nieskuteczni, albo świetnie bronił Pawlak. Wynik mógłby być wyższy, gdyby nie jego interwencje.

dsc03664To był otwarty mecz, dlatego LKS Przedmość również kilka razy sprawdził czujność bramkarza miejscowych. W pierwszej połowie w poprzeczkę trafił Daniek Koziołek, a w drugiej, honorowego gola dla swojej drużyny zdobył Patryk Koziołek.

Start szukał różnych sposobów na sforsowanie obrony rywali, ale w większości gole zdobywał po koronkowych akcjach. Do przerwy trafili do siatki cztery razy, a po wyjściu z szatni dołożyli dwie sztuki.

– Zagraliśmy troszeczkę słabiej niż w poprzednich meczach. Tym bardziej, że nasi zawodnicy potrafią grać na dużych boiskach, tak jak w Oleśnie czy u nas – mówi Paweł Mieszkalski, prezes LKS-u. – Borykamy się z kontuzjami, a w drugiej połowie nasz kluczowy zawodnik musiał zejść (Marcin Olszański – przyp. red). Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko, ale mieliśmy nadzieję, że dawna historia się powtórzy. W 1999 roku, bo wtedy OKS Olesno górował w A klasie, też wysoko wygrywał mecze, a my wygraliśmy wtedy u nich 1-0. To była wtedy niespodzianka, która się tym razem nie powtórzyła. Zasłużone zwycięstwo Start-u, może trochę za wysokie, chociaż okazji trochę mieli. Dobrze spisywał się jednak nasz bramkarz.

Damian Pietruska

20 kolejka B klasy, 16.05.2021 r.

tabela_b_15

Start Olesno – LKS Przedmość 6-1 (4-0)

 1-0 Bartosz Kowalczyk – 15., 2-0 Kamil Jasina – 36., 3-0 Mateusz Flak – 38., 4-0 Mateusz Flak – 41., 4-1 Patryk Koziołek – 47., 5-1 Adam Kutynia – 74., 6-1 Marcin Piątek – 77.

Start Olesno: Adam Polak – Krzysztof Meryk, Grzegorz Pietrzak, Damian Krawczyk, Michał Biniek, Kamil Jasina (76. Damian Matlęga), Mateusz Flak, Szymon Kobiołka (46. Marcin Łosik), Sebastian Kopel (64. Adam Kutynia), Marcin Piątek, Bartosz Kowalczyk. Trener Sebastian Kopel, kierownik Mateusz Poraj.

LKS Przedmość: Mateusz Pawlak – Maciej Jędrysiak, Patryk Pacyna, Maciej Wosiewicz, Sławomir Koziołek, Jakub Michalski (46. Artur Zawada), Jakub Tobiś, Patryk Koziołek, Marcin Olszański (65. Kamil Pietras), Michał Korpowski (46. Maciej Honcel), Daniel Koziołek. Trener Sławomir Koziołek, kierownik Wojciech Wosiewicz.

Podziel się