Kierował pod wpływem, po zatrzymaniu chciał wręczyć łapówkę

Kierował pod wpływem, po zatrzymaniu chciał wręczyć łapówkę

Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu oleskiego, który rozjechał znaki drogowe volkswagenem mając ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności karnej, usiłował przekupić policjantów proponując im łapówkę.

Do zdarzenia doszło w sobotę 29 maja, tuż po godzinie 3:00 rano na terenie gminy Dobrodzień.

Policjanci podczas patrolu zauważyli na jezdni fragmenty dwóch uszkodzonych znaków drogowych oraz elementy czerwonej karoserii pojazdu. Nieopodal zauważyli czerwonego volkswagena. Pojazd był uszkodzony, a w jego wnętrzu siedział mężczyzna, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Urządzenie pokazało, że 43-latek w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu.

Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do tego, aby to on kierował. Kiedy funkcjonariusze poinformowali go, że zostanie zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, wówczas zaproponował wynagrodzenie finansowe w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Funkcjonariusze zdecydowanie zareagowali na próbę przekupstwa, zatrzymali 43-latka, któremu prokurator postawił już zarzuty związane nie tylko z kierowaniem pod działaniem alkoholu, ale także z usiłowaniem wręczenia łapówki.

Za takie przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się