Nowa pralka nie musi być droga!

Nowa pralka nie musi być droga!

Kupno nowej, sprawnej pralki wcale nie musi kosztowne. Obecnie na rynku nie brakuje modeli, w które można zaopatrzyć się w cenie poniżej 1000 złotych. Chociaż zdecydowanie najbardziej popularne są urządzenia automatyczne, to nadal istnieją zwolennicy tradycyjnych pralko-wirówek. To doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nieskomplikowanego sprzętu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

W dzisiejszych czasach dopasowanie odpowiedniej pralki to nie takie proste zadanie. Mnogość urządzeń zróżnicowanych pod względem wyglądu, sterowania czy funkcji, potrafi być przytłaczająca i przyprawiać o zawrót głowy. Choć zdecydowana większość używa nowoczesnych urządzeń automatycznych, to wciąż szerokie grono odbiorców chętnie wybiera pralko-wirówki. To sprzęt o prostej konstrukcji inspirowany klasyczną „Franią”, jednak w nieco bardziej rozbudowanej wersji. Doskonale sprawdzi się dla osób ceniących sobie wytrzymałość i niezawodność w niewygórowanej cenie.

Jak działa klasyczna pralka wirnikowa?

Jeśli poszukujesz wyjątkowo trwałego sprzętu w niskiej cenie, a przy tym nie masz zbyt dużych oczekiwań i zazwyczaj stawiasz na prostotę, doskonałym pomysłem może być pralka wirnikowa (https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki/wirowki.html). Tego typu modele znacząco różnią się od popularnych dziś modeli automatycznych. Poza samym wyglądem warto zwrócić uwagę na sposób jej napełniania. Dawniej trzeba było to zrobić samodzielnie, a po wykonaniu prania opróżnić zbiornik z wody. Dziś istnieje możliwość podłączenia do sieci wodociągowej.

Jedną ze znaczących różnic jest sposób poruszania bębna. Dzięki wbudowanym wirnikom ubrania obracają się wraz z wodą. Podstawowe modele pozbawione są dodatkowych funkcji. Wyposażono je jedynie w przycisk włączający i dezaktywujący urządzenie. Nieco bardziej zaawansowane technologicznie propozycje mają jednak pompę wody, pokrywę z blokadą czy też system szybkiego zatrzymania, co zwiększa komfort użytkowania. Należy pamiętać, że pralki wirnikowe nie są odpowiednie do delikatnych tkanin, gdyż mogą je rozciągać. Z tego względu jeśli posiadasz takie ubranie w szafie, to lepiej postawić na nowoczesne modele urządzeń. Zalicza się do nich pralka parowa – praktyczne i wygodne rozwiązanie w Twoim domu. Czy aby na pewno? Sprawdź!

Poznaj największe zalety korzystania z pralko-wirówki!

Korzystanie z pralko-wirówki to rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet. Aktualnie na rynku dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych modeli tych urządzeń. W przeciwieństwie do starej „Frani” nie wymagają aż tak dużej ingerencji, gdyż są napełnianie z sieci wodociągowej. Jeśli jednak wyniknie problem z dostępem do wody, bez problemu samodzielnie uzupełnisz zbiornik i wykonasz pranie. Pralka wirnikowa wyróżnia się bardzo prostą konstrukcją i łatwą obsługą, gdyż wyposażono ją jedynie w podstawowe funkcje. Cały proces pranie wraz z płukaniem i wirowaniem trwa zaledwie pół godziny.

Kolejnym powodem, dla którego pralki-wirówki nadal cieszą się dużą popularnością, jest wyjątkowo atrakcyjna cena. Nowe modele można znaleźć w sklepach AGD już od 300 złotych, przy czym otrzymasz gwarancję na sprzęt. Mimo to bardzo rzadko dochodzi do awarii, ponieważ są to niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia urządzenia. Co więcej, wyróżniają je niewielkie gabaryty, dzięki czemu bez problemu znajdziesz na nie miejsce w domu, a w razie potrzeby z łatwością przeniesiesz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki wirnikowej?

Wybór odpowiedniej pralki wirnikowej nie powinien sprawiać nikomu problemu. To sprzęt o bardzo prostej konstrukcji z podstawowymi funkcjami, dlatego w tym przypadku nie ma zbyt wiele możliwości. Przy zakupie warto jednak zwrócić szczególną uwagę na wielkość wsadu pralki. Najmniejsze modele turystyczne są w stanie pomieścić jedynie 1,5 kilograma ubrań, dlatego do codziennego prania, z pewnością trzeba będzie nabyć inną propozycję. Do gospodarstwa domowego powinna mieć załadunek przynajmniej 5-6 kilogramów.

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić, jest konstrukcja bębna. Powinna być gładka i pozbawiona wystających czy ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić ubrania podczas prania. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wygodzie użytkowania, najlepiej postawić na urządzenia z podgrzewaczem wody. Dzięki temu nie trzeba robić tego samodzielnie, dzięki czemu cały proces potrwa o wiele krócej. Dodatkowymi atutami z pewnością są technologie poprawiające bezpieczeństwo, takie jak ochrona przed przegrzaniem czy wyłącznik bezpieczeństwa.

Kiedy warto wybrać pralko-wirówkę?

Chociaż pralko-wirówka nie jest tak funkcjonalna, jak modele automatyczne, to z pewnością świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim stanowi świetną alternatywę w przypadku starszych osób, które mają problem z obsługą zaawansowanych technologicznie urządzeń. Ze względu na kompaktowe rozmiary szczególnie polecane są do niewielkich pomieszczeń czy kawalerek.

Pralka wirnikowa to także niezastąpiony model przy braku dostępu do bieżącej wody pod odpowiednim ciśnieniem. Nie wymaga podłączenia do sieci wodociągowej lub innego stałego źródła, dlatego można ją wykorzystać jako sprzęt turystyczny. Z tego względu wiele osób decyduje się na jej zakup na działkę, kemping czy też domek letniskowy.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się