Pracownicy oleskich firm będą uczestniczyć w akcji “Rowerem do Pracy”

Pracownicy oleskich firm będą uczestniczyć w akcji “Rowerem do Pracy”

W piątek 18 czerwca pracownicy firm Oras, Bradas i grupy Nestro przyjadą do pracy na dwóch kółkach. Organizatorzy akcji zapraszają do udziału chętne instytucje i firmy.

– Akcja rozpoczęta po nazwą „Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz i przyjedź do pracy na dwóch kółkach” stanowi formę propagowania ekologicznych form transportu i bezpiecznego udziału rowerzystów w ruchu drogowym – mówi Ewa Rymarczyk z firmy Oras w Oleśnie.

Ta ekologiczna forma ma już spore tradycje, a firmy i instytucje co roku prześcigają się w pokonanych kilometrach. Akcję zapoczątkowała firma Oras, gdzie odbywa się już po raz siódmy.

Oprócz zgubienia zbędnych kalorii i przyłączenia się do wsparcia działań związanych z ekologią, akcja ma również cel charytatywny.

Przejechane kilometry dołączą do akcji Fundacji Arka „Rower pomaga”, gdzie każde pokonane 20 tysięcy km przekłada się na rower dla dzieci z domów dziecka.

Co trzeba zrobić, aby uczestniczyć w inicjatywie? Wystarczy się zmobilizować i tego konkretnego dnia przyjechać do pracy na rowerze. Efektami można pochwalić się na naszym portalu!


*- Zdjęcie grupy Nestro z poprzednich edycji.

Podziel się