Oleski kierowca w czołówkach rajdów samochodowych

Oleski kierowca w czołówkach rajdów samochodowych

Dawid Wewiór z Olesna za kierownicą swojego Renault Clio 3 RS Cup zaliczył udany start w sezonie rajdowym. Podczas 52. Rajdu Festiwalowego awansował na mocną 6. pozycję w swojej klasie, oraz na 9. pozycję w klasyfikacji ogólnej SKJS.

Dawid Wewior startuje wraz ze swoim pilotem Marianem Żelaznym z Opola jako Wewiór ART Rally Team.

52. Rajd Festiwalowy odbywał się w dniach 5-6 czerwca, a trasy były zlokalizowane w okolicach Góry Św. Anny i w Opolu. Główna siedziba rajdu znajdowała się w Strzelcach Opolskich.

Rajd Festiwalowy to impreza początkowo stricte związana z opolskim Festiwalem Piosenki Polskiej. Ten event samochodowy jedna z najstarszych imprez rajdowych w naszym kraju, po raz pierwszy zorganizowana w 1970 roku. Początkowo skupiał jedynie kierowców amatorów. Obecnie rajd zrzesza załogi i profesjonale, i amatorskie.

Tegoroczny start został rozegrany jako I runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz I runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska (tzw. SKJS).

Występ oleskiego kierowcy można zobaczyć tutaj:

Tydzień później Wewiór ART Rally Team startował w II Marten Rajd Strzeliński, w którym zdobył II miejsce w swojej klasie! Ten start można zobaczyć tutaj:

Gratulujemy i życzymy szerokości na kolejnych startach!


Zdjęcia: Wewiór Art.

Podziel się