Front burzowy przeszedł nad powiatem oleskim. Strażacy mieli sporo pracy

Front burzowy przeszedł nad powiatem oleskim. Strażacy mieli sporo pracy

29 razy interweniowali strażacy w związku z frontem burzowym, który przeszedł nad powiatem oleskim w czwartek 24 czerwca.

W działaniach zaangażowanych było 238 strażaków i 52 zastępy. Większość zdarzeń dotyczyła usuwania połamanych konarów i przewróconych drzew oraz pompowania wody z zalanych budynków i zatopionych dróg.

Najwięcej interwencji odnotowano w gminie Olesno oraz Rudniki.

W Oleśnie na osiedlu Słowackiego doszło do zerwania pokrycia dachowego w budynku wielorodzinnym.

W Gorzowie Śląskim po porannej ulewie zalany został supermarket. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na wypompowywaniu wody z zalanego parkingu oraz usuwaniu wody z supermarketu przy użyciu mioteł i gumowych ściągaczek.

Tego samego dnia w Gorzowie Śląskim doszło do pożaru instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym, który powstał od wyładowania atmosferycznego. Działania strażaków polegały na stłumieniu ognia przy użyciu gaśnicy proszkowej, a następnie po upewnieniu się, że zasilanie jest odcięte, podano delikatny prąd wody w celu dogaszenia palącej się skrzynki.

Po ugaszeniu pożaru, przyległe pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną. Z uwagi na wysoką temperaturę, podjęto decyzję o rozbiórce części ściany oraz sufitu z płyt g-k w celu upewnienia się, że pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą cześć budynku. Dzięki szybkiej reakcji właściciela, straty udało się ograniczyć do minimum.


*- Informacje i zdjęcia: JRG Olesno i OSP Gorzów Śląski.

Podziel się