• Home »
  • Sport »
  • Olescy tenisiści zakończyli sezon. Dobre wyniki we wszystkich grupach wiekowych

Olescy tenisiści zakończyli sezon. Dobre wyniki we wszystkich grupach wiekowych

Olescy tenisiści zakończyli sezon. Dobre wyniki we wszystkich grupach wiekowych

Sezon tenisa stołowego można uznać za zakończony. Tenisiści OKS-u Olesno zajmowali dobre miejsca w swoich ligach w różnych grupach wiekowych.

Drużyna seniorów po rocznej przerwie awansowała i zagrała ponownie w III lidze, zajmując ósme miejsce na 16 drużyn w lidze.

– Uważam, że to dobry wynik i oby w przyszłym sezonie było podobnie, a może lepiej – ocenia Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u.

OKS w tym sezonie zagrał w składzie: Jakub Cyndera (kapitan), Dariusz Pawłowski, Artur Badura, Filip Witczak, Damian Kaczmarzyk i Michał Polak.

W sobotę 26 czerwca zakończony został sezon I ligi juniorów. Oleska drużyna rozegrała 4 kolejki w I lidze juniorów zajmując 5 miejsce w tabeli na 24 drużyny. To duży postęp, porównując z 15 miejscem w zeszłym sezonie.

Juniorzy grali w składzie: Wiktoria Poloczek, Mateusz Poloczek, Tomasz Mencel i Maksymilian Maćczak.

Młodzi zawodnicy w kategorii młodzik i kadet, drużynowo w zawodach: Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne (WTK) i Mistrzostwach Województwa zajmowali trzecie i drugie miejsca.

– To procentowało powołaniem na zgrupowania kadry najlepszych w województwie. Jak widać regularne treningi dają efekty. Po jedenastu miesiącach czynnego grania i trenowania nastąpi odpoczynek w lipcu, a od sierpnia rozpoczniemy przygotowania do sezonu 2021/2022. Jakiekolwiek zmiany czy transfery na ten moment nie są planowane, ale to może się jeszcze zmienić. Należy jeszcze podziękować dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie za świetne warunki treningowo-meczowe, które mamy od lat. Ponadto współpraca z zarządem OKS-u układa się bez zarzutu. Mamy nadzieję, że przyszły sezon będzie nie gorszy, ale i zdrowszy – kończy Zdzisław Kleszcz.

Podziel się