• Home »
  • Informacje »
  • Odsetek spisanych osób w Narodowym Spisie Powszechnym? Olesno na ostatnim miejscu w województwie

Odsetek spisanych osób w Narodowym Spisie Powszechnym? Olesno na ostatnim miejscu w województwie

Odsetek spisanych osób w Narodowym Spisie Powszechnym? Olesno na ostatnim miejscu w województwie

W piątek 30 lipca Urząd Statystyczny w Opolu podał statystykę, w której można odczytać odsetek spisanych osób w gminach województwa opolskiego w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Wyniki w naszym powiecie są mocno zróżnicowane jednak najgorzej w województwie opolskim wypadła gmina Olesno.

Najlepiej w tym zestawieniu spośród gmin powiatu oleskiego wypadła gmina Gorzów Śląski, wysoko jest też Radłów, a najgorzej gmina Olesno. Stosunkowo słaby wynik ma również gmina Dobrodzień.

Oto zestawienie obejmujące jedynie gminy powiatu oleskiego:

  1. Gorzów Śląski – 73,3%
  2. Radłów – 69,5%
  3. Rudniki – 63,8%
  4. Praszka – 62,7%
  5. Zębowice – 51,3%
  6. Dobrodzień – 49,6%
  7. Olesno – 45,2%

Kliknij, aby powiększyć

procent

Grafika: Urząd Statystyczny w Opolu

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 jest obowiązkowy, a odmowa wzięcia w nim udziału skutkuje nałożeniem kary grzywny.

W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

Spisu można dokonać również w mobilnym punkcie, taki pojawi się w Oleśnie w piątek 6 sierpnia.

mobilny_punkt

Podziel się