OKS Olesno. Na początek remis 3-3 z rezerwami Odry Opole

OKS Olesno. Na początek remis 3-3 z rezerwami Odry Opole

Początek sezonu, 18 minuta, OKS Olesno prowadzi 2-0 z rezerwami Odry Opole. Widowiskowy mecz kończy się jednak wynikiem 3-3, ale i tak oleśnianie mogą być zadowoleni ze swojej postawy.

Od początku grę prowadzili goście z Opola, utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. A OKS? Dwa strzały, dwa gole. W 5. minucie pierwszego gola w sezonie 2021-2022 zdobył Kevin Ficek po dograniu z rzutu wolnego przez Dominika Flaka. W 19. minucie piłkę przejął Thomas Skowronek, podał do Wojciecha Hobera, a ten z zimną krwią wykończył akcję.

dsc05340W pierwszej połowie odpowiedział jeszcze Stanislav Hreben po ładnej akcji Odry, ale oleśnianie zdołali podwyższyć wynik na, 3-1 tym razem po golu Dominika Flaka, któremu asystował Wojciech Hober.

W drugiej odsłonie oleśnianie nadal dobrze się bronili, ale goście z Opola znaleźli receptę na niską ustawioną defensywę miejscowych. Oddali dwa skuteczne strzały z dystansu, wyrównując wynik i choć obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje, to mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 3-3.

– Gratuluję drużynie cennego punktu. W pierwszej połowie wykorzystaliśmy swoje sytuacje, w drugiej połowie Odra nas zdominowała, ale byliśmy w stanie odkuć się kontrami. Wydaje mi się, że z przebiegu całego spotkania, remis nie skrzywdził żadnej drużyny – ocenia Krzysztof Meryk, trener OKS-u Olesno.

dsc05345Jakie są cele OKS-u na ten sezon?

– Chcemy żeby to był spokojny dla nas sezon. Od kilku lat drżymy od pierwszych do ostatnich kolejek o ligowy byt, a ten sezon chcemy spokojnie zakończyć w połowie tabeli – mówi szkoleniowiec.

W przerwie letniej w oleskiej drużynie doszło do kilku transferów. Przybyli: Roland Lasik i Klaudiusz Lasik (obaj Stobrawa Ligota Dolna), Filip Kościelny (LZS Ligota Oleska), Oskar Ryng (LZS Rudniki), Damian Matysiok (Małapanew Ozimek), Bartosz Jeziorowski (powrót z MKS-u Kluczbork). Ubyli: Adam Huć (MKS Kluczbork), Jakub Misiak (MKS Kluczbork), Tomasz Kubacki (Start Olesno).

– Odeszli od nas zawodnicy, którzy mają szansę zagrać w III lidze, a sprowadziliśmy zawodników z okolicy, dwóch z okręgówki, dwóch z A klasy, część z nich to nasi wychowankowie. Liczymy na ich rozwój. Wszyscy dzisiaj zagrali, dali dobry impuls, jest świeża krew w drużynie i każdy musi walczyć o miejsce w składzie – kończy trener.

W drużynie z Opola zagrał wychowanek oleskiego klubu – Konrad Janicki.

Damian Pietruska

IV liga, 2 kolejka, 18.08.2021

OKS Olesno – OKS Odra II Opole 3-3 (3-1)

1-0 Kevin Ficek – 5., 2-0 Wojciech Hober – 19., 2-1 Stanislav Hreben – 40., 3-1 Dominik Flak – 44., 3-2 Stanislav Hreben – 52., 3-3 Maksymilian Paszkowski – 56.

OKS Olesno: Sebastian Zawada (żk) – Roland Lasik (żk), Andrzej Krzymiński, Kevin Ficek, Jakub Pawlik (75. Filip Kościelny) – Adam Piontek (65. Damian Matysiok), Thomas Skowronek, Patryk Baros (61. Jakub Skonieczny), Dominik Flak (żk, 90. Oskar Ryng), Klaudiusz Lasik – Wojciech Hober. Trener Krzysztof Meryk, kierownik Adam Kutynia.

Podziel się