Ciekawe szkolenia online dla branży kreatywnej

Ciekawe szkolenia online dla branży kreatywnej

Branża kreatywna rozwija się z coraz większą dynamiką. Przyciąga osoby z pasją, wyobraźnią i talentami, które można przekuwać na realizację różnego rodzaju usług, zazwyczaj niematerialnych. Osoby działające w tzw. przemysłach kreatywnych cieszą się dobrymi zarobkami oraz dużym poczuciem niezależności. Jak rozpocząć przygodę w tej kategorii rynkowej? Pomocne mogą być szkolenia dla branży kreatywnej – zarówno kursy i szkolenia online, jak i te tradycyjne szkolenia w Sali szkoleniowej. Zobacz!

Branża kreatywna

Branża kreatywna to relatywnie nowe pojęcie w świecie biznesu. Po raz pierwszy pojawiło się u schyłku lat 90-tych i od tego czasu znacznie poszerzyło swój zakres. Dziś do przedstawicieli tego sektora rynku zalicza się aż trzynaście branż. Są to:

 • reklama,
 • architektura,
 • rzemiosło,
 • moda,
 • design,
 • film,
 • świat gier video,
 • muzyka,
 • performance,
 • rynek wydawniczy,
 • radio i telewizja,
 • rynek antyków oraz sztuki,
 • branża programistyczna.

Warto wiedzieć, że do tego obszaru zalicza się również działalność związana z przestrzenią internetu – za przedstawicieli branży kreatywnej można uznać np. youtuberów, bloggerów i inne osoby prowadzące działalność online w mediach społecznościowych, które tworzą kreatywne treści.

Szkolenia dla branży kreatywnej: szkolenia i kursy online, szkolenia stacjonarne

Choć w tym sektorze rynku najważniejszą kwestią są pewnego rodzaju predyspozycje, wiele zawodów z obszaru „creative industry” jest otwartych na nowe osoby. Jednak już na początek potrzebne są konkretne umiejętności. Jakie konkretnie? To zależy od konkretnej niszy rynkowej, jednak wiele z nich można nabyć na szkoleniach dla branży kreatywnej. Prowadzone są one zarówno jako typowe szkolenia online, jak i tradycyjne szkolenia realizowane w sali konferencyjnej. Szkolenia online dostępne są w wariantach na żywo oraz w postaci szkoleń i kursów przez Internet na żądanie – oznacza to że materiał szkoleniowy został utrwalony w postaci nagrania wideo, prezentacji i wykładów i uczestnik sam decyduje o czasie i tempie realizowania takiego szkolenia. Szkolenia dla branży kreatywnej znajdziemy na https://eventis.pl/wydarzenia/grafika-fotografia-kreacja. Popularne szkolenia w tej kategorii to między innymi:

 • szkolenia z zakresu copywritingu, które pozwalają poznać podstawowe zasady pisania tekstów, także na potrzeby social mediów czy content marketingu, chociaż w ofercie znajdziemy również szkolenia z copywritingu wykorzystywanego poza obszarem Internetu i online, bo umiejętność dobrego opisania produktu czy usługi jest ważna również w tradycyjnych kanałach sprzedaży,
 • szkolenia dla grafików komputerowych – np. z zakresu obsługi Adobe Photoshop, InDesign czy innych popularnych programów stosowanych przy tworzeniu i obróbce grafiki czy składzie. Tego typu szkolenia organizowane są głównie online, ale znajdziemy też kursy stacjonarne organizowane w największych miastach w Polsce. Mieszkając poza ośrodkami miejskimi będziemy jednak zdani na ofertę kursów i szkoleń online.
 • kursy projektowania stron internetowych – ten rodzaj szkoleń dla branży kreatywnej jest bardzo popularny, ponieważ zapotrzebowanie na dobrze przygotowane witryny rośnie, znacząca większość tego typu szkoleń realizowanych jest online, przez sieć Internet, a wiele z nich ma też postać kursów multimedialnych dostępnych na platformach szkoleniowych online.
 • kursy aranżacji wnętrz – tak jak poprzednie, są dostępne online i stacjonarnie, chociaż te ostatnie znajdziemy jedynie w dużych ośrodkach miejskich, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław.
 • szkolenia z zakresu stylizacji i wizażu, których dużą liczbę znajdziemy też online w serwisach wideo, takich jak YouTube, gdzie prowadzonych jest wiele profili ze szkoleniami z zakresu stylizacji i wizażu.

… i wiele innych. Jeśli więc jesteś osobą o dużej wyobraźni, która lubi wychodzić poza schematy i poszukuje nowych wyzwań – warto poszerzyć swoje kompetencje w tych zakresach nie tylko ze względu na możliwość poszerzenia wiedzy czy praktycznych umiejętności.

„Coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na szkolenia i kursy, które kandydat ukończył. Liczą się zwłaszcza szkolenia certyfikowane, potwierdzające nie tyle sam udział w szkoleniu, ale też posiadanie praktycznej wiedzy potwierdzonej zdaniem egzaminu.” – mówi Joanna Nawrot, ekspert ds. szkoleń online.

Gdzie znaleźć szkolenia online?

Możemy oczywiście samodzielnie wyszukiwać szkolenia i kursy przez Internet, ale możemy również skorzystać z baz szkoleń online. Agregują one w jednym miejscu informacje o kursach i szkoleniach organizowanych przez wielu różnych organizatorów i firm szkoleniowych, co znacznie skraca czas potrzebny na znalezienie ciekawego szkolenia online. Zaletą katalogu szkoleń online jest również możliwość porównania programu szkoleń oraz cen oferowanych przez różnych organizatorów.


*-Artykuł partnera.

Podziel się