37-latek pędził 141 km/h w Łowoszowie

37-latek pędził 141 km/h w Łowoszowie

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów. Oleskie policjantki zatrzymały do kontroli kierującego passatem, który w obszarze zabudowanym jechał prawie trzykrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy.

W czwartek 2 września przed południem policjantki oleskiej drogówki patrolujący krajową drogę wojewódzką numer 494 namierzyły w miejscowości Łowoszów na ul. Opolskiej kierowcę volkswagena passata, który w obszarze zabudowanym prawie trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. 37-letni mieszkaniec Opola na obowiązującej “pięćdziesiątce” pędził z prędkością 141 km/h.

37-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi, a w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów za kierownicę będzie mógł wsiąść dopiero za trzy miesiące.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się