Jak poradzi sobie Górnik Zabrze w najbliższej kolejce?

Jak poradzi sobie Górnik Zabrze w najbliższej kolejce?

Górnik Zabrze w ostatniej kolejce przed przerwą reprezentacyjną przegrał bardzo ważne spotkanie derbowe z Piastem Gliwice w stosunku 0:1. W tej sytuacji piłkarze tego zespołu z pewnością będą chcieli zmazać plamę, a już w najbliższej serii gier zmierzą się z Cracovią. Kto jest faworytem tego spotkania w opinii zakładów bukmacherskich?

Cracovia vs Górnik Zabrze

Patrząc na tabelę, można pokusić się o stwierdzenie, że przed nami rywalizacja drużyn, które na starcie nowych rozgrywek wyraźnie rozczarowały swoich kibiców. Cracovia długimi fragmentami znajdowała się w strefie spadkowej, jednak dwa zwycięstwa z rzędu w wykonaniu tego zespołu znacząco poprawiły ich sytuację. Pasy mają na koncie zwycięstwo w meczu domowym z Jagiellonią Białystok, a także pokonanie w ostatniej kolejce Termaliki. Warto jednak odnotować, że podopieczni Michała Probierza w każdym meczu ligowym tego sezonu stracili przynajmniej jedną bramkę. Tak słaba postawa w defensywie Cracovii może wskazywać, że będziemy mieć tutaj bardzo duże szanse na powodzenie typu z wynikiem BTTS.

Po drugiej stronie mamy ekipę Górnika Zabrze, która w ostatniej kolejce przegrała z Piastem Gliwice. Podopieczni trenera Urbana w obecnej kampanii zachowali już jedno czyste konto, jednak nie ma wątpliwości, że z ich grą obronną również nie jest najlepiej. Ciągle nie wiadomo, czy w tym spotkaniu wystąpi Lukas Podolski, u którego w ostatnim czasie zdiagnozowano covid-19.

Górnik Zabrze rozpoczął obecną kampanię ligową od dwóch kolejnych porażek, jednak następnie zanotował dwa zwycięstwa z rzędu. Porażka w ostatniej serii gier z Piastem Gliwice była z pewnością bolesna dla kibiców, jednak w przypadku wygranej w Krakowie, Górnik szybko wróci na właściwą ścieżkę.

Zakłady bukmacherskie

W opinii analityków zakładów bukmacherskich faworytem tego spotkania będzie Cracovia, która zagra na swoim boisku. Biorąc pod uwagę aktualną formę obu drużyn, takie przewidywania nie mogą nikogo dziwić, ponieważ Pasy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu. Oferta dla miłośników zakładów bukmacherskich dostępna jest na stronie takiej jak: pzbuk.pl.

Mimo wszystko uważam, że będzie to pojedynek, w którym wszystko się może zdarzyć, dlatego też typowanie tej rywalizacji z oferty zakładów sportowych w rynku głównym, jest ryzykowne. Zamiast tego prawdopodobnym wyborem powinna być tutaj opcja z wynikiem BTTS, który oba zespoły notują całkiem często w obecnej kampanii. Dodatkowo warto również wziąć pod uwagę fakt, że Cracovia straciła gola w każdym meczu tego sezonu, a Górnik Zabrze tylko jeden raz zachował czyste konto. Wynikiem BTTS zakończyły się 3 z ostatnich 5 rywalizacji między tymi drużynami przy ulicy Kałuży.

OKS Olesno remisuje 3:3 z rezerwami Odry Opole!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się