Ukradł kartę bankomatową i 17 razy płacił nią w monopolowym

Ukradł kartę bankomatową i 17 razy płacił nią w monopolowym

Kryminalni z Olesna wytypowali i zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież karty bankomatowej. Mężczyzna w ciągu zaledwie kilkunastu godzin 17 razy zapłacił nią za zakupy w sklepach monopolowych. W chwili zatrzymania miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. 

3 września przed południem kryminalni z oleskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Olesna podejrzewanego o kradzież portfela, pieniędzy i karty bankomatowej. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli przy nim kartę bankomatową na nazwisko i imię innej osoby.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna dzień wcześniej późnym popołudniem wykorzystując chwilową nieuwagę zabrał portfel 55-letniemu mieszkańcowi Olesna i jeszcze tego samego dnia zaczął korzystać z jego karty bankomatowej. Właściciel karty dowiedział się o tym dopiero po wizycie funkcjonariuszy.

Śledczy ustalili, że zatrzymany w ciągu niespełna kilkunastu godzin 17 razy posłużył się skradziona kartą, płacąc nią zbliżeniowo za alkohol i papierosy. Łącznie z konta pokrzywdzonego zniknęło prawie 300 złotych. 34-latek w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Podejrzany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.


*- Informacja: KPP Olesno, zdjęcie: pxhere.com

Podziel się