OKS Olesno przegrywa 0-1 po rzucie karnym

OKS Olesno przegrywa 0-1 po rzucie karnym

OKS Olesno przegrał 0-1 z Agroplonem Głuszyna po skutecznie egzekwowanym przez gości rzucie karnym. Oleska drużyna od 65. minuty musiała grać w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Mateusza Jeziorowskiego.

Moment, w którym Mateusz Jeziorowski zszedł przedwcześnie z boiska, był przełomowym wydarzeniem meczu. Do tej pory Agroplon prowadził grę, ale niewiele z tego wynikało. OKS skutecznie i mądrze się bronił, rzadko dopuszczając do strzałów przeciwników.

W ponad półgodzinnej grze w osłabieniu grało już się trudniej, a Dawid Sładek, oleski golkiper musiał się sporo napracować. Gol padł jednak po rzucie karnym, podyktowanym w 75. minucie po faulu w polu karnym Rolanda Lasika.

dsc06382Trzeba przyznać, że wygrała drużyna lepiej zorganizowana, ale remis można byłoby również uznać za sprawiedliwy.

– Dwie kluczowe sytuacje w meczu, to druga żółta kartka Mateusza Jeziorowskiego i faul, po którym został podyktowany rzut karny – mówi Krzysztof Meryk, trener OKS-u. – Stawialiśmy opór faworytowi, utrudnialiśmy życie przeciwnikowi, dobrze się broniliśmy, nie dopuszczaliśmy do groźnych sytuacji. Mecz na 0-0, a jeden nasz błąd i rzut karny poskutkował porażką.

Olescy piłkarze mieli sporo uwag do pracy sędziego, a w tym meczu obejrzeli aż osiem żółtych kartek!

– Część kartek związana była z walką na boisku, a część wynikająca z emocji, które towarzyszom takim spotkaniom. Wiadomo, że trudno być z tego zadowolony, bo później trzeba pauzować za zawieszenia. Piłka nożna to jednak nie jest balet i momentami trzeba podjąć męską, twardą grę – kwituje szkoleniowiec.

Sytuacja OKS-u w IV lidze zaczyna być niepokojąca, tylko jedno zwycięstwo i aż pięć porażek, co skutkuje dołem tabeli.

– Ostatnie nasze mecze pokazują, że potrafimy postawić się wyżej notowanym rywalom, a nasza gra nie wygląda tak źle. Frustrujące jest to, że nie potrafimy naszej gry przełożyć na wynik – kończy trener.

Damian Pietruska

IV liga, 10 kolejka, 02.10.2021

OKS Olesno – LZS Agroplon Głuszyna 0-1 (0-0)

0-1 Damian Sobczak – 75.

OKS: Dawid Sładek – Roland Lasik (żk), Andrzej Krzymiński (żk), Kevin Ficek, Mateusz Jeziorowski (żk, żk, czk) – Marcin Jantos, Dominik Flak, Thomas Skowronek (żk, 75. Patryk Baros ,żk), Klaudiusz Lasik, Adam Piontek (żk, 65. Damian Matysiok) – Arkadiusz Świerc (żk, 80. Filip Kościelny). Trener Krzysztof Meryk, kierownik Adam Kutynia.

Podziel się