Oleski budżet obywatelski rozstrzygnięty. Będą inwestycje w Oleśnie

Oleski budżet obywatelski rozstrzygnięty. Będą inwestycje w Oleśnie

Mieszkańcy Olesna mogli zdecydować na co zostanie przeznaczone 200 tysięcy złotych w 2022 roku. W ramach budżetu obywatelskiego wykonane zostanie oświetlenie na boisku treningowym i korcie tenisowym przy Stadionie Miejskim. Wsparte zostaną również inicjatywy rozwoju ruchowego i emocjonalnego dla dzieci oraz szkolenia z nordic walking.

Głosowanie na zadania trwało od 11 do 22 października. Mieszkańcy w sumie oddali 1104 ważnych głosów.

W głosowaniu mieszkańcy mogli było wybrać tylko jedno spośród 9 zadań. Łączna suma kosztów przewidzianych do realizacji nie mogła przekroczyć 200 tysięcy złotych.

W ten sposób, po głosowaniu, zrealizowane zostaną cztery zadania:

  1. W zdrowym ciele zdrowy duch – wsparcie rozwoju ruchowego i emocjonalnego dzieci – to zajęcia ruchowe z rehabilitantem oraz zajęcia z psychologiem dla dzieci i ich rodziców. Szacunkowa wartość projektu to 50 tysięcy złotych. Na zadanie oddano 289 głosów.
  2. Oświetlenie kortu tenisowego na Stadionie Miejskim w Oleśnie – szacunkowo wartość projektu – 40 tysięcy złotych. Na zadanie oddano 207 głosów.
  3. Maszeruj z nami! Zabierz kije do nordic walking, czas na integrację, o pandemii zapominamy! – Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu szkolenia nordic walking dla 20 grup oleśnian w różnych przedziałach wiekowych. W ramach zadania przewiduje się zakup 100 par kijów oraz 100 odblasków. Szacunkowa wartość projektu to 48 tysięcy złotych. Na zadanie oddano 164 głosy.
  4. Budowa oświetlenia boiska treningowego na stadionie miejskim – szacunkowa wartość projektu – 50 tysięcy złotych. Na zadanie oddano 161 głosów.

Pozostałe zadania, które uczestniczyły w głosowaniu:

  • Oleski festiwal filmów dla dzieci – 82 głosy
  • Wyposażenie Stadionu Miejskiego w Oleśnie w sprzęt do uprawiania lekkoatletyk – 67 głosów
  • MOWA-MUZYKA-RUCH-ROZWÓJ – Wszechstronny rozwój dziecka – 51 głosów
  • Zajęcia taneczne dla dzieci – 50 głosów
  • Koncert “Olga Szomańska kolędowa”, czyli wspólne kolędowanie z aktorką Olgą Szomańską – 33 głosy

Zadania będą realizowane przez Urząd Miejski, a wykonawcy tych zadań będą wyłaniani zgodnie z obowiązującymi procedurami, jakie spoczywają na dysponentach środków publicznych np. w drodze przetargu czy konkursu.

Podziel się