Akcja Znicz 2021 w powiecie – pięciu kierowcom zatrzymano prawo jazdy

Akcja Znicz 2021 w powiecie – pięciu kierowcom zatrzymano prawo jazdy

Policjanci podsumowują akcję „Znicz 2021”, która w tym roku trwała 5 dni. Na drogach  powiatu oleskiego nie doszło do wypadku drogowego. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 200 kierowców. 1 z nich kierował w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali także 5 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Akcja “Znicz 2021” rozpoczęła się 29 października i zakończyła się 2 listopada. W całym powiecie nad bezpieczeństwem czuwali policjanci, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzają groby. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach cmentarzy, ale również na drogach tranzytowych powiatu.

Na drogach powiatu oleskiego nie odnotowano wypadku drogowego. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 200 kierowców. W tej grupie policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej bmw. 21-latka kierowała samochodem mając w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Teraz sprawa trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna do 5 tyś złotych oraz utrata uprawnień do kierowania.

Podczas dotychczasowych czterech dni działań prawo jazdy straciły dwie kobiety oraz trzech mężczyzn, którzy mieli zbyt „ciężką nogę”. W piątek policjanci drogówki namierzyli w Turzy (DK-46) 21-latkę kierującą seatem ibiza, która pędziła w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h. Kilka godzin później, ten sam patrol zatrzymał w Oleśnie na ul. Opolskiej kierowcę forda focusa, który gnał przez miasto z prędkością 129 km/h. W obu przypadkach kierowcy stracili uprawnienia na najbliższe trzy miesiące, otrzymali grzywnę w wysokości 500 złotych oraz po 10 punktów karnych.

W sobotnie przedpołudnie policjanci ruchu drogowego odnotowali niechlubny rekord tegorocznej akcji. W Turzy (DK-46) kierująca bmw 31-letnia mieszkanka powiatu opolskiego, przekroczyła dozwoloną w tym miejscu prędkość o 81 km/h, co skutkowało zatrzymaniem uprawnień, mandatem karnym 500 złotych i nałożonymi 10 punktami karnymi. Tego samego dnia wieczorem w Oleśnie na ul. Dobrodzieńskiej policjanci namierzyli kierującego fordem mondeo 19-latka, który na obowiązującej “pięćdziesiątce” pędził z prędkością 126 km/h. Mieszkańcowi powiatu kluczborskiego mundurowi zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy, ukarali mandatem w wysokości 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

W poniedziałek wieczorem policjanci patrolujący krajową “czterdziestkę dwójkę” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą felicją. Powodem kontroli było przekroczenie limitu prędkości. Kierujący samochodem 38-letni obywatel Gruzji w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy oraz ukarali 500 złotowym mandatem.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się