Pijany kierowca golfa rozbił się na drzewie

Pijany kierowca golfa rozbił się na drzewie

38-latek kierujący golfem III zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Okazało się, że miał w sobie ponad 2 promile alkoholu. Obrażenia ciała i rozbity samochód to nie jedyne konsekwencje, jakie go spotkają.

W piątek 12 listopada około godz. 19.30 policjanci z Olesna otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na trasie Kolonia Biskupska – Biskupskie Drogi.

Z ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący golfem 38-letni mieszkaniec gminy Praszka nie dostosował prędkości do warunków ruchu, najpierw zjechał do przydrożnego rowu, a potem uderzył dachem w drzewo. Uszkodzenia samochodu były na tyle duże, że strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoserii by wyciągnąć rannego kierowcę z pojazdu.

Policjanci od razu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy oraz wyczuli woń alkoholu. Chwilę później ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena był kompletnie pijany. Badanie alkosensorem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. 38-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Nietrzeźwemu kierowcy grożą 2 lata więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się