Koncertowali, by pomagać

Koncertowali, by pomagać

Muzyka, tańce, występy artystyczne i teatralne – to wszystko, aby zebrać pieniądze na leczenie Anety Leńskiej, chorującej na mukowiscydozę.

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie i Hufców Pracy z Brzegu i Kędzierzyna-Koźla, zaprezentowała występy wokalne, taneczne i aktorskie.

– W zdrowym ciele, zdrowy duch, bo to do pracy pierwszy krok – to motto naszego wydarzenia. Działanie nie tylko koncertowe, ale również charytatywne i edukacyjne. Chcemy, żeby młodzież spojrzała na swoje zdrowie również z innej perspektywy, że ich zdrowe ciało i duch są im potrzebne do podjęcia pracy – mówi Ewa Korzeniewska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Oleśnie.

dsc07452W pierwszej części odbyła się prelekcja dla uczestników o zdrowym odżywianiu i sporcie, w której uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie.

– Warto organizować takie wydarzenia. Nasza młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania przygotowała przedstawienie na temat tego, jak uzależnienia wpływają na życie. Dla nich to ogromne emocje i przeżycie, że wystąpią przed publicznością i daje im to do myślenia, że są ciekawe drogi do szczęścia. I że poprzez swoje zaangażowanie mogą komuś pomóc – komentuje Ewa Korzeniewska.

Gwiazdami koncertu, który odbył się we wtorek 23 listopada w MDK Olesno byli Michał Kielak i Adam Kulisz.

Aby pomóc Anecie Leńskiej, można wpłacić pieniądze na poniższą zbiórkę.


Damian Pietruska

Podziel się