• Home »
  • Informacje »
  • Oddziały: dziecięcy, noworodkowy i położniczy będą działać w oleskim szpitalu

Oddziały: dziecięcy, noworodkowy i położniczy będą działać w oleskim szpitalu

Oddziały: dziecięcy, noworodkowy i położniczy będą działać w oleskim szpitalu

Oddziały: dziecięcy, noworodkowy i położniczy będą działać dla pacjentów bez Covid-19 w oleskim szpitalu po przekształceniu.

Sytuacja oleskiego szpitala zmienia się z tygodnia na tydzień. Przypominamy, od poniedziałku 29 listopada oleska placówka została przekształcona dla pacjentów covidowych, ale jak się okazuje większa część oddziałów niż planowano będzie działać dla pacjentów bez Covid-19. Nowa informacja jest taka, że funkcjonować nadal będą oddziały: dziecięcy, położniczy z blokiem porodowym oraz noworodkowy.

Oprócz tego nie zmieniło się to, że część szpitala będzie otwarta.

– Oprócz utworzenia szpitala covidowego w Oleśnie, będą funkcjonowały niektóre oddziały, czyli rehabilitacja dla pacjentów niecovidowych, będzie funkcjonować ambulatoryjna opieka specjalistyczna, czyli poradnie specjalistyczne dla pacjentów niecovidowych, funkcjonować normalnie będzie stacja dializ, ale też, przede wszystkim, przy naszym szpitalu będzie działać nocna i świąteczna opieka zdrowotna. To powoduje, że nasi pacjenci będą mieli pewną opiekę w naszym szpitalu – mówił nam Roland Fabianek, starosta oleski.

To świetna wiadomość dla wszystkich przyszłych i obecnych rodziców, którzy nie będą musieli daleko wyjeżdżać w poszukiwaniu odpowiedniego szpitala.

Podziel się