• Home »
  • Informacje »
  • Zakochana w pięknie samochodów – sukces w Holandii i firma w Kolonii Biskupskiej

Zakochana w pięknie samochodów – sukces w Holandii i firma w Kolonii Biskupskiej

Zakochana w pięknie samochodów – sukces w Holandii i firma w Kolonii Biskupskiej

Pod elegancką nazwą – Imperium Car Detailing i profesjonalnymi usługami, kryje się historia przedsiębiorczej kobiety, stale dążącej do celu, mimo przeciwności losu, do tego z pasją i na zabój zakochanej w motoryzacji.

Od pasji do prężnej firmy

Jaka jest historia firmy z Kolonii Biskupskiej? To nowa działalność, otwarta w maju 2021 roku, ale z przeogromnym doświadczeniem, zebranym w Holandii.

fb_img_1617641351250– Wyjechałam do Holandii, tak jak wielu z nas, do normalnej, prostej pracy. Od dzieciństwa moją pasją była jednak pielęgnacja samochodów. W Holandii z tym tematem zaczynałam od zera. Po godzinach, w wynajętym garażu, na początku od pojedynczych samochodów – zaczyna swoją historię Angelina Dubas, właścielka Imperium Car Detailing. – Musiałam się mierzyć z wieloma stereotypami. No bo jak to, oddać samochód kobiecie? Niestety, stereotyp wciąż pokutuje, bo wydaje się, że to męska, fizyczna praca. Bywały również problemy związane z nieufnością Holendrów do Polaków, bo nasi rodacy nie zawsze mają tam dobrą opinię. Przez długi czas miałam problem między innymi z wynajęciem garażu. Na początku trudnością była również bariera językowa, zwłaszcza jeśli chodzi o fachowe słownictwo.

W końcu, jakość zaczęła wygrywać. Klienci dostrzegali podejście do zawodu z ogromną pasją, rzetelność i precyzyjność. W ten sposób rodziło się zaufanie, które poskutkowało 6-letnią działalnością firmy i bazą zadowolonych klientów.

20211123_223632– To nie wynikało jedynie z pasji. Przez te wszystkie lata ukończyłam całe spektrum profesjonalnych szkoleń w dziedzinie detailingu, w Holandii, Polsce czy Miediolanie. To ostatnie zakończyło się współpracą z Mafra Labocosmetica – włoską firmą kosmetyków samochodowych, których używam i jestem dystrybutorem. Teraz sama zaczęłam prowadzić szkolenia z zakresu detailingu oraz aplikacji powłok ochronnych.

Nadszedł jednak moment na podjęcie kolejnego kroku, który okazał się sporym wyzwaniem.

– Po tych wszystkich latach chciałam wrócić do ojczyzny i spróbować sił w kraju. Zbudowaliśmy zakład w Kolonii Biskupskiej i tutaj znów muszę sprostać wielu przeciwnościom i od nowa budować swoją markę.

Pojawiły się jednak głosy, że trudno będzie utrzymać tego typu działalność w małej miejscowości.

20210602_115134– Wierzę, że lokalizacja nie jest najważniejsza, bo jakość usług w dłuższej perspektywie zawsze się obroni. W Holandii z czasem przyjeżdżali do mnie klienci z Niemiec, a nawet z Belgii. Tutaj w Kolonii, miałam dawnych klientów z Holandii, którzy nocowali w Częstochowie, ale chcieli oddać samochód właśnie w moje ręce. Sami się śmiali, że podróż kosztowała ich więcej niż sama usługa.

Na czym właściwie polega detailing?

Najprościej można powiedzieć – na pielęgnacji samochodów. Nie polega na zwykłym praniu i odkurzaniu wnętrza czy umyciu samochodu. To kompleksowe działanie polegające na przywróceniu życia auta albo wyróżnieniu go z tłumu pojazdów. Poza tekstyliami czyszczone są kokpit, uszczelki, listwy, słowem – każdy najdrobniejszy szczegół. W procesie używa się specjalistycznych kosmetyków, niedostępnych w normalnych sklepach. Efekt finalny musi zachwycać!

imperium2To również między innymi korekta lakieru, renowacja reflektorów samochodowych, impregnacja i renowacja tapicerki skórzanej, ozonowanie i sanityzacja pojazdów. Firma ma również w ofercie sanityzację pomieszczeń sanitarnych i socjalnych.

– Do każdego klienta podchodzę indywidualnie. Najlepiej umówić się na spotkanie, oględziny, poznać swoje potrzeby i rozpocząć działanie. Efekty naprawdę potrafią zaskoczyć! Lubię oglądać samochody na drogach, które wyszły spod mojej ręki, bo muszę zaznaczyć, że większość usług wykonuję sama. Praca jest moją największą pasją i miłością, a w firmie potrafię nawet czasem zasnąć. W tej chwili pracę przekładam nad życie prywatne. Nie jestem panią zza biurka, która swoje w życiu zrobiła. Nie wypuściłabym samochodu z mojego warsztatu, bez osobistego dopieszczenia pojazdu.

To wbrew pozorom, usługi na każdą kieszeń i każdy typ samochodu (nawet przyczepy kempingowe)! Wszystko zależy od naszych potrzeb. Możemy chcieć, aby wzrosła wartość rynkowa naszego pojazdu przed sprzedażą, zachować blask lakieru albo po prostu wyróżnić się z tłumu, zadbanym i czystym samochodem.

–Doceniam klientów, którzy lubią mieć po prostu czysty i zadbany samochód, bo to świadczy również o człowieku, ale też o firmie w przypadku pojazdów służbowych. Nasz samochód to przecież w pewnym sensie nasza wizytówka! – kończy właścicielka Imperium Car Detailing.

Damian Pietruska


Więcej informacji o firmie można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/ImperiumCarDetailing

ulotka1*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się