Uczniowie zebrali pół tony żywności dla potrzebujących

Uczniowie zebrali pół tony żywności dla potrzebujących

Po raz 25. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie.

W tym roku mottem akcji były słowa „Święta godne, a nie głodne” bo ten szczególny czas każdy powinien móc spędzić w dobrej i spokojnej atmosferze, nie martwiąc się o tak podstawowe rzeczy jak jedzenie.

Celem Świątecznej Zbiórki Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.

W tym roku udało się przeprowadzenie akcji w tradycyjnej formie. W piątek i w sobotę 26 i 27 listopada od rana wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy zaopatrzeni w maseczki i rękawiczki rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali przekazywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej oraz trzech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki :

  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Skłpdowskiej,
  • w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,
  • w Delikatesach na Rynku,

Wolontariusze z klas technikum i branżowej szkoły I stopnia pod opieką członków zarządu stowarzyszenia zebrali 590 kg ofiarowanych produktów. Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 20 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie – mówi Joachim Rataj, prezes stowarzyszenia. -Wszystkim darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się