• Home »
  • Informacje »
  • Właściciel domu w Pawłowicach samodzielnie ugasił pożar przed przyjazdem strażaków!

Właściciel domu w Pawłowicach samodzielnie ugasił pożar przed przyjazdem strażaków!

Właściciel domu w Pawłowicach samodzielnie ugasił pożar przed przyjazdem strażaków!

W sobotę 19 lutego około godziny 13.30 doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w Pawłowicach.

Z powodu problemów zgłoszenia pożaru na nr 112, właściciel budynku wziął sprawy w swoje ręce.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy opanowany przez właściciela budynku pożar konstrukcji dachu. Wielkie słowa uznania należą się właścicielowi budynku, który w sytuacji związanej z problemem zgłoszenia pożaru na nr 112, wykazał się niesamowitą odwagą i zachowując zimną krew, sam podjął działania gaśnicze, najpierw przy użyciu gaśnic proszkowych, a następnie wodą z węża ogrodowego, co pozwoliło na opanowanie pożaru jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych i ograniczenie strat do minimum – czytamy na stronie OSP Gorzów Śląski.

Strażakom pozostało dogaszenie pożaru, rozebranie części dachu w celu likwidacji zarzewi ognia oraz sprawdzeniu konstrukcji kamerą termowizyjną. Na końcu zabezpieczono otwór plandeką oraz deskami.

– Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów oraz odważnej postawie właściciela budynku, spaleniu uległo jedynie kilka drewnianych elementów konstrukcji dachu. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej iskra z komina, która w wyniku działania silnego wiatru dostała się pod pokrycie dachowe – opisują strażacy z Gorzowa Śląskiego.

W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Olesno, OSP Gorzów Śląski, OSP Praszka, OSP Pawłowice.


*- Informacja i zdjęcia: OSP Gorzów Śląski.

Podziel się