Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy okradali kościelne skarbony

Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy okradali kościelne skarbony

Kryminalni z Olesna zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbon. 

Na początku stycznia tego roku, policjanci z Olesna zaczęli otrzymywać informacje o kradzieżach pieniędzy z kościelnych skarbon. Tą sprawą od razu zajęli się policjanci wydziału kryminalnego.

We wtorek 8 lutego, kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, chwilę po tym, jak opróżnili skarbonę z pieniędzmi w jednym z kościołów w okolicy Olesna. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz prawie 300 złotych, które mogły pochodzić z kradzieży.

Zatrzymani 36-latek z powiatu oleskiego oraz 39 i 32-latek z powiatu namysłowskiego trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że grupa działała na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Od początku tego roku mogli okraść skarbony w kościołach na terenie powiatów: oleskiego, kluczborskiego i oławskiego. Do części z nich wracali wielokrotnie, a straty jakie poniosły parafie szacowane są wstępnie na około 2 000 złotych.

Podejrzani usłyszeli już po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbon. Wobec całej trójki zastosowano policyjny dozór. Grozi im nawet do 10-lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się