• Home »
  • Informacje »
  • W niedzielę w ciągu kilku godzin trzem kierowcom zatrzymano prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

W niedzielę w ciągu kilku godzin trzem kierowcom zatrzymano prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

W niedzielę w ciągu kilku godzin trzem kierowcom zatrzymano prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Tylko w ciągu jednej niedzieli, aż trzech kierowców odpocznie od prowadzenia samochodu przez najbliższe trzy miesiące, po zatrzymaniu przez policjantów z oleskiej grupy SPEED. Powodem nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym.

W niedzielne przedpołudnie 6 marca, policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali aż trzy przypadki przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h, które skutkowały zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami.

Około godz. 7.30 w Kocurach na drodze wojewódzkiej nr 901, kierujący toyotą 38-latek, na obowiązującej „pięćdziesiątce” gnał z prędkością 106 km/h. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego stracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w kwocie 1 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Pół godziny później, na tej samej drodze, w miejscowości Malichów, policjanci zarejestrowali brawurową jazdę kierowcy audi, który przekroczył obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość o 56 km/h. 51-latek z powiatu żorskiego również stracił prawo jazdy, otrzymał mandat 1 500 oraz 10 punktów karnych.

Około godz. 11.40 na krajowej „czterdziestce szóstce” w miejscowości Turza, w oko policyjnej kamery wpadł volkswagen passat. Kierujący nim 39-latek z powiatu opolskiego pędził z prędkością 103 km/h, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące, 1 500 złotowym mandatem oraz nałożeniem 10 punktów karnych.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się