• Home »
  • Informacje »
  • Uczniowie z Sowczyc wzięli udział w akcji ratowania potrzebujących dzieci na świecie

Uczniowie z Sowczyc wzięli udział w akcji ratowania potrzebujących dzieci na świecie

Uczniowie z Sowczyc wzięli udział w akcji ratowania potrzebujących dzieci na świecie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Sowczycach bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. W ramach akcji, uczniowie przygotowywali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

“Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w tych państwach, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio.

W ramach projektu uczniowie z pomocą najbliższych własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. 15 lutego 2022 r. podczas balu karnawałowo-walentynowego pod hasłem „Dzień Wszystkich Kolorów Świata” odbyła się ich wystawa i sprzedaż. Kolorowo i pomysłowo przebrani uczniowie chwalili się tego dnia swoimi talentami, obdarowywali kartkami walentynkowymi, wzięli udział w sesji zdjęciowej, uczestniczyli w tematycznych konkurencjach i zabawach integracyjnych oraz tańczyli i bawili się w rytmie przebojów z całego świata.

Chętne dzieci wybrały sobie laleczkę, by zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Wykonano 33 laleczki, w tym 8 o rozmiarach z wymagań konkursowych. Zakupiono 28 z nich i zebrano 376 zł.

Tego dnia przeprowadzono także głosowanie na laleczkę konkursową. Zwyciężczynią okazała się laleczka wykonana przez Antoninę Sojkę z kl. I i to właśnie ta laleczka reprezentuje naszą placówkę w ogólnopolskim konkursie. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF w Polsce, która odwiedzi zwycięską szkołę. Zapraszamy do głosowania:

https://wszystkiekoloryswiata.unicef.pl/lalka/19


*- Informacja i zdjęcia: PSP Sowczyce.

Podziel się