Raperzy z Dobrodzienia z utworem Slava Ukraini. Warto posłuchać!

Raperzy z Dobrodzienia z utworem Slava Ukraini. Warto posłuchać!

O chłopcach z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Dobrodzieniu – a zwłaszcza o ich hiphopowych „zajawkach” pisaliśmy już kilkakrotnie, jednak i tym razem nie sposób przejść obok ich działań obojętnie.

Wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu niesieni na fali silnych uczuć, związanych z wojną w Ukrainie, postanowili po raz kolejny wykorzystać muzykę do odreagowania własnych trudny emocji, takich jak frustracja, bezsilność, złość, a jednocześnie wyrazić ogromną solidarność zarówno z tymi, którzy aktualnie walczą za swoją Ojczyznę, jak i z tymi, którzy szukają schronienia przed nią w naszym kraju.

Owocem tych oczyszczających działań jest utwór, którym ci młodzi ludzie podzielili się na swoim kanale na portalu YouTube.

Piosenka ukazała się również na kanale facebookowym placówki – https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0swowbXy85AXMgGZ3qr2oWtAk2MPzTT4du87ooJsNFJRWaJrMjFofn4N5hk38Z3ELl&id=106280468335497&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R, podnosząc liczbę obserwujących stronę o kilkadziesiąt osób w ciągu kilku godzin!

Jak pisał klasyk „Muzyka łagodzi obyczaje” i choć wiemy, że jeden utwór tej strasznej wojny nie zatrzyma, to dla tych dzieciaków stanowi on kolejną (wygraną) bitwę o własną, lepszą przyszłość.


*- Informacja: MOS Dobrodzień.

Podziel się