Rośnie rozpoznawalność oleskiego tenisa stołowego

Rośnie rozpoznawalność oleskiego tenisa stołowego

Dobre wyniki młodych tenisistów OKS-u Olesno w wojewódzkich zawodach i utrzymanie seniorów w III lidze. Przedstawiamy ostatnie sukcesy oleskich zawodników.

Szkolne sukcesy

Wychowanek OKS-u, Tomasz Mencel, świetnie reprezentował Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Oleśnie na zawodach szkolnych. W Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych, oleska szkoła zajęła trzecie miejsce, gdzie Tomasz Mencel zagrał jako kapitan drużyny z kompletem punktów. W rozgrywkach indywidualnych, Mencel wygrał mistrzostwa gminy i powiatu, a następnie został wicemistrzem województwa opolskiego w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych.

Obroniona III liga

OKS Olesno występujący w III lidze seniorów obronił się przed spadkiem, dzięki dwóm ostatnim meczom.

– Zadecydowały wygrane dwa ostatnie, bardzo ważne mecze, z Korfantowem 8-5 oraz w Żywocicach 8-5. Jeszcze zagramy dwa mecze, kończące kolejkę ligową i możemy uznać, że cel został osiągnięty, pomimo wielu nieprzewidzianych trudności – ocenia Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u.

tenis_oks

Tabela: OZTS

Indywidualne Mistrzostwa Województwa OZTS

Młodzi olescy tenisiści już w sobotę 19 marca powalczą w Gorzowie Śląskim na Indywidualnych Mistrzostwa Województwa OZTS w kategoriach: młodzik, kadet i junior. W tych kategoriach zagrają wychowankowie klubu: Wiktoria Poloczek, Maksymilian Maćczak, Mateusz Poloczek i Tomasz Mencel.

– Będzie dużo emocji i spora konkurencja, liczymy na dobre lokaty. Atmosfera i nastroje u tenisistów wyraźnie się poprawiły. Cieszy fakt, że powoli w kategoriach młodszych, na szczeblu wojewódzkim OKS zaczyna być rozpoznawalny – mówi Zdzisław Kleszcz.

Podziel się