Tegoroczne Dni Olesna odbędą się!

Tegoroczne Dni Olesna odbędą się!

Mimo wojny na Ukrainie, tegoroczne dni miasta nie zostaną odwołane. Dni Olesna odbędą się z pełnym, trzydniowym programem od piątku do niedzieli 22-24 lipca.

Niektóre polskie miasta zdecydowały się odwołać ich najważniejsze święta, inne postanowiły, mimo obecnej sytuacji, organizować imprezy. Olesno należy do tych drugich, argumentując to potrzebą odpoczynku, ale również względami gospodarczymi.

– Niech ten czas będzie okazją do złapania oddechu, do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, których tak bardzo nam teraz brakuje. Do chwili rozrywki, która jest niezbędna, by potem móc dalej pracować i pomagać innym. Co ważne – gmina organizując Dni Miasta, daje pracę osobom, których głównym źródłem dochodu są takie wydarzenia – artystom, firmom nagłaśniającym, agencjom artystycznym, wynajmującym sprzęt eventowy, a także lokalnym hotelarzom i restauratorom – można przeczytać na oficjalnej stronie urzędu. – Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem, a dzięki licznemu udziałowi w zaplanowanych wydarzeniach, będziemy mogli wesprzeć prowadzone akcje pomocowe na rzecz Ukrainy.

Dni Olesna zostały odwołane w 2020 roku z powodu pandemii. Wówczas zorganizowano jedynie kilka skromnych wydarzeń. Rok później Dni Olesna odbyły się już w pełnym, trzydniowym wymiarze.

Oficjalny program tegorocznych Dni Olesna nie został jeszcze zaprezentowany.


Zdjęcie: Fotodedyk.

Podziel się