Trwa remont Kotwicy. W Praszce powstaje nowy hotel, siłownia i sale fitness

Trwa remont Kotwicy. W Praszce powstaje nowy hotel, siłownia i sale fitness

Rozpoczął się remont hali sportowej “Kotwica” w Praszce. Dotąd nieużytkowana część hali zostanie wykorzystana na zwiększenie oferty sportowej gminy. Powstanie duża siłownia (jej powierzchnia to 160 metrów kwadratowych), szatnie, sale fitness i hotel.

dsc08823– Hala sportowa Kotwica została oddana do użytkowania 24 lata temu, więc to szmat czasu i tyle lat czekaliśmy na dokończenie tej inwestycji. Pojawił się pomysł, pojawiły się pieniądze, więc można było rozpocząć inwestycję. W części niewykończonej, trzypiętrowej powstanie: w piwnicy – siłownia z zapleczem szatniowo-sanitarnym, na parterze dwie sale fitness i na piętrze część hotelowa z pełnym zapleczem sanitarnym na dwadzieścia trzy miejsca. Hotel ma zostać przeznaczony między innymi dla grup sportowych z zewnątrz, które tak naprawdę już teraz też przyjeżdżają do Praszki na obozy sportowe. Do tej pory nie mieliśmy jednak możliwości, aby grupom sportowym przedstawić pełną ofertę, ale po tym remoncie to się zmieni – mówi Jarosław Knaga, zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce.

Wykonawcą inwestycji jest spółka CRK-Menagment z Olesna. Wartość inwestycji to prawie 3,5 miliona złotych, a gmina pozyskała na ten cel ponad 1,5 miliona złotych dotacji z rządowego programu COVID-owego. Remont ma zostać zakończony na wiosnę przyszłego roku.

– W Praszce tętni życie sportowe na kilku obiektach, a ta inwestycja pozwoli na pełne uzupełnienie całej palety oferowanych usług. Ta inwestycja z pewnością wzmocni ofertę sportową gminy i M-GOKiS-u, które posiadają już halę sportową, orlik i nową pływalnię. Nasza oferta będzie więc po tym remoncie naprawdę szeroka – ocenia Jarosław Knaga.

Damian Pietruska

278576075_1759233100913899_8678006942771610232_n

Wizualizacja: Urząd Miejski w Praszce

Podziel się