4 wieczorne nawyki, które sprawią, że rano wstaniesz z pięknymi włosami

4 wieczorne nawyki, które sprawią, że rano wstaniesz z pięknymi włosami

Piękne włosy, które stosunkowo łatwo ułożyć zaraz po wstaniu z łóżka, to marzenie wielu kobiet. Niestety, najczęściej borykamy się z problemem spuszczonych i splątanych pasm. Jak temu zaradzić? Oto 4 wieczorne nawyki, dzięki którym można obudzić się z pięknymi włosami!

Mycie włosów z odpowiednim wyprzedzeniem

Poranne mycie i układanie włosów jest bardzo czasochłonne, dlatego o wiele lepiej zrobić to wieczorem. Niemniej jednak włosy powinno się myć z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby uniknąć chodzenia spać z mokrymi kosmkami. Mokre włosy są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, częściej także pojawia się na nich łupież. Jeśli nie mamy możliwości wysuszenia włosów w naturalny sposób (zazwyczaj trzeba by umyć je na około 2-3 godziny przed snem), możemy skorzystać z suszarki, najlepiej z funkcją jonizacji. Sprzyja ona zamykaniu łusek, dodatkowo chroniąc łodygę włosów.

4wieczornenawykiktoresprawiazeranowstanieszzpieknymiwlosami1

Masaż skóry głowy

Wieczorny masaż skóry głowy polecany jest w szczególności osobom, mającym problemy z wypadaniem włosów. Poprawia ukrwienie głowy, co przekłada się na lepsze zakotwiczenie włosów, stymulując ich wzrost. Pomaga także odbić kosmki od nasady, przez co o poranku nie są one przyklepane. Masaż skóry głowy, co do zasady, możemy przeprowadzać samodzielnie, bez konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków. Z drugiej strony jeszcze lepsze efekty można osiągnąć, stosując suplementy na zdrowe włosy, na przykład w formie wcierek. Odżywiają one kosmki, jednocześnie powodując, że wykonanie masażu staje się o wiele prostsze. Wcierki warto stosować przynajmniej 3 razy w tygodniu.

4wieczornenawykiktoresprawiazeranowstanieszzpieknymiwlosami2

Odpowiednie zabezpieczenie końcówek

Rozdwajające się końcówki to problem wielu kobiet, któremu można w łatwy sposób przeciwdziałać. Wystarczy zabezpieczyć je wieczorem serum, olejkiem czy specjalistycznym masłem ochronnym. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ ocierając głową o poduszkę, końcówki ulegają uszkodzeniu, a tym samym mogą zacząć się rozdwajać. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie aplikować kosmetyków ochronnych w zbyt dużej ilości, bowiem mogą one zanadto przetłuścić włosy, przez co osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Wbrew pozorom do odpowiedniego zabezpieczenia końcówek nie potrzeba wiele – wystarczy tylko kilka kropel preparatu, które przed naniesieniem na kosmki warto rozetrzeć dłońmi. Stosowanie specjalistycznych preparatów na końcówki to także doskonały sposób, aby przeciwdziałać starzeniu się włosów. Wiele kobiet zadaje sobie bowiem pytanie, jak przeciwdziałać starzeniu się włosów? Odpowiedź może okazać się bardzo prosta!

Luźne związanie włosów

Spanie z rozpuszczonymi włosami nie jest najlepszym pomysłem, bowiem może przyczyniać się do ich wykruszania oraz rozdwajania końcówek. Dobrym rozwiązaniem będzie związanie włosów w luźny warkocz dobierany. Ważne, aby unikać fryzur, które mocno opinają włosy – jest to nie tylko niezdrowe, ale również bardzo niewygodne. Trudno bowiem zasnąć z wysoko upiętym kucykiem, który w dodatku sztywno utrzymuje włosy. Do wiązania nie dobierajmy wymyślnych akcesoriów, takich jak na przykład spinki. Powodem jest fakt, iż mogą one ugniatać nas podczas snu, co z pewnością wpłynie na jego komfort. Najlepiej związać włosy delikatną, jedwabną gumką, która nie urywa łodygi włosów. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu możemy obudzić się z pięknymi, łatwymi do ułożenia włosami.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się