Droga dla firm, mieszkańców i rowerzystów. Otwarcie w Gorzowie Śląskim

Droga dla firm, mieszkańców i rowerzystów. Otwarcie w Gorzowie Śląskim

W piątek 20 maja oficjalnie została otwarta droga dojazdowa do firmy Aludesign i terenów inwestycyjnych przy ulicy Byczyńskiej w Gorzowie Śląskim. 

W ramach inwestycji powstał niemal 300-metrowy odcinek nowej drogi, przebudowana została cześć drogi gminnej oraz skrzyżowanie z drogą krajową nr 45.

– Może to nie jest długi odcinek nowej drogi, ale znaczący dla miasta. Dzięki tej inwestycji nasz teren inwestycyjny będzie bardziej atrakcyjny. Ta droga będzie połączona z drogą techniczną obwodnicy aż do rzeki Prosna, czyli będzie można z niej korzystać jak ze ścieżki rowerowej czy do spacerów – mówi Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego.

dsc09796Wartości inwestycji wyniosła ponad 580 tysięcy złotych, a gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie ponad 550 tysięcy złotych.

– Ta droga musiała być wybudowana przez budowę obwodnicy Gorzowa, więc świetnie, że udało się pozyskać tak duże dofinansowanie, ponieważ na początku miała zostać ona zrealizowana ze środków własnych gminy. Pojawił się jednak program Polski Ład, do którego złożyliśmy wniosek, poczekaliśmy kilka miesięcy i udało nam się bardzo szybko tę inwestycję wykonać. To pierwsza inwestycja z programu Polski Ład na terenie województwa opolskiego, która została już wykonana – tłumaczy burmistrz.

Chociaż na razie tego nie widać, inwestycja zyska na atrakcyjności wizualnej.

– Zamiast zwykłego trawnika, zdecydowaliśmy, że stworzymy w tym miejscu łąkę kwietną, a oprócz tego planujemy jeszcze dodatkowe nasadzenia drzew, dzięki czemu to miejsce nabierze uroku. Planujemy również na tym obszarze stworzyć miejsce wypoczynku dla rowerzystów – kończy Rafał Kotarski.

Wykonawcą inwestycji była oleska firma Remost.

Damian Pietruska

Podziel się