Przenieś swój biznes na wyższy poziom z epaka.pl mini

Przenieś swój biznes na wyższy poziom z epaka.pl mini

Prowadzenie własnego biznesu w małej miejscowości wiąże się z wieloma wyzwaniami. Przedsiębiorcy borykają się przede wszystkim z ograniczoną liczbą klientów. Dobrym pomysłem na rozwój firmy może być wtedy rozszerzenie oferty usługowej. Taką propozycję dla lokalnych biznesów z małych miejscowości ma epaka.pl – lider w branży kurierskiej działający w modelu franczyzowym – w ramach nowego projektu epaka.pl mini.

Joanna Kuśmierczyk – Menadżerka ds. Rozwoju Sieci odsłania kulisy franczyzy epaka.pl mini kierowanej dla przedsiębiorców z miejscowości liczących do 10 tys. mieszkańców.

Na czym dokładnie polega usługa epaka.pl mini?

epaka.pl mini do rodzaj franczyzy. Do współpracy zapraszamy przedsiębiorców, którzy już prowadzą własny lokal usługowy i szukają możliwości rozwoju swojego biznesu. epaka.pl mini to możliwość dołożenia do obecnej oferty usług nadawania i odbierania przesyłek, co przekłada się na wzrost bazy klientów i większe przychody. Co ważne, oferta kierowana jest tylko i wyłącznie do przedsiębiorców z małych miejscowości do 10 tys. mieszkańców.

Skąd takie ograniczenie?

epaka.pl od początku, czyli już od 12 lat, działa w modelu franczyzowym. Tradycyjna oferta kierowana jest dla tych przedsiębiorców, którzy pod szyldem epaka.pl chcą otworzyć swój własny stacjonarny punkt nadań i odbioru przesyłek. Konieczny jest więc swój lokal, którego główną działalnością staną się usługi kurierskie.

W przypadku małych miejscowości próg wejścia do naszej sieci okazuje się być zbyt duży. Dlatego epaka.pl mini to odrębny projekt, kierowany do lokalnych przedsiębiorców. Chcąc dołączyć do naszej sieci, nie muszą ponosić inwestycji w nowy lokal, a wykorzystać to, co udało im się już zbudować.

A czy są jakieś ograniczenia co do profilu działalności potencjalnego franczyzobiorcy?

Nie mamy żadnych szczególnych wymagań w tym zakresie. Jeśli tylko przedsiębiorca ma już swój lokal, prowadzi biznes w miejscowości do 10 tys. mieszkańców i jest otwarty/a na nowe możliwości rozwoju, zapraszamy do współpracy.

Na pewno warto wziąć pod uwagę profil odbiorców i komplementarność oferty. Z doświadczenia widzimy, że usługi kurierskie są naturalnym dodatkiem do oferty kiosków, sklepów komputerowych czy salonów ubezpieczeń. Z powodzeniem mogą być też jednak uzupełnieniem usług o innych profilach.

Załóżmy, że spełniam warunek wejścia i chcę dołączyć do epaka.pl mini. Ile mnie to będzie kosztować?

Dołączenie do franczyzy epaka.pl mini wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty wstępnej oraz regularnych opłat miesięcznych. W zamian nasi Partnerzy otrzymują wsparcie merytoryczne oraz wszelkie narzędzia niezbędne do obsługi przesyłek. Oferujemy również wsparcie marketingowe związane z promocją lokalu.

Jakiego rzędu są to koszty?

Opłata wstępna wynosi 499 PLN netto, a opłaty miesięczne wynoszą 19,99 PLN netto.

W ramach opłaty wstępnej, Partnerzy otrzymują pełen pakiet szkoleniowy, dostęp do systemu informatycznego oraz sprzętu typu waga czy skaner do paczek. Otrzymują również niezbędne narzędzia marketingowe, które działają na rzecz wzrostu widoczności punktu wśród lokalnych klientów. Są to takie narzędzia jak naklejka na witrynę, własna strona internetowa, czy pozycjonowanie w Google.
Opłaty miesięczne ponoszone są jako pokrycie kosztów związanych z korzystaniem ze specjalistycznego oprogramowania do obsługi przesyłek epaka.pl.

I to wszystko. Nie ma żadnych innych ukrytych kosztów. Natomiast po tym, co się kryje pod poszczególnymi opłatami widać, że staramy się naszych Partnerów wspierać kompleksowo, począwszy od know-how po promocję na lokalnym rynku.

Dlaczego warto zainteresować się franczyzą epaka.pl mini?

Są to przede wszystkim korzyści natury biznesowej. W małej miejscowości możliwości rozszerzania bazy klientów, a co za tym idzie zwiększania skali biznesu są bardzo ograniczone. epaka.pl mini daje możliwość dywersyfikacji oferty, a tym samym wykreowania nowego źródła przychodów.

Co więcej, epaka.pl mini stwarza możliwości rozwoju kompetencji biznesowych lokalnych przedsiębiorców. Wszyscy nowi Partnerzy otrzymują kompleksowe szkolenia jak prowadzić i promować biznes.

Warto także podkreślić perspektywy rozwoju usług kurierskich. Jest to jedna z nielicznych branż, która nie ucierpiała w wyniku pandemii, a wręcz nabrała rozpędu w tym trudnym okresie. Nasze nawyki zakupowe zmieniły się na trwałe. Oznacza to, że popyt na przesyłki będzie rósł. Rozszerzenie oferty o usługi kurierskie jest więc gwarancją ruchu w lokalu przedsiębiorcy, który się na taką współpracę zdecyduje.

Gdzie lokalni przedsiębiorcy mogą szukać informacji na temat epaka.pl mini?

Szczegóły naszej oferty dostępne są na stronie internetowej www.epaka.pl/mini. Znajdują się tam też dane kontaktowe do naszego Działu ds. Rozwoju Sieci. Jesteśmy po to, aby udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Cyklicznie bywamy też na wydarzeniach dedykowanym sieciom franczyzowym. Dwukrotnie otrzymaliśmy tytuł Franczyzy Roku w prestiżowym konkursie Franchising Awards. Głosowali na nas Klienci i Partnerzy biznesowi. To znak, że można nam zaufać.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się