• Home »
  • Galeria »
  • Niezwykłe zawody strażackie w Biskupicach! Gospodarze wygrali Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej

Niezwykłe zawody strażackie w Biskupicach! Gospodarze wygrali Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej

Niezwykłe zawody strażackie w Biskupicach! Gospodarze wygrali Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej

OSP Biskupice zwyciężyła w VII edycji Powiatowych Zawodów Prądopiłki Strażackiej. Zawody są niezwykle widowiskowe, a Biskupice w ten weekend odwiedziły tłumy.

To już siódma edycja zawodów, więc lokalni pasjonaci doskonale znają zasady gry. Dla tych, którzy zetknęli się z tym pierwszy raz, wyjaśniamy o co chodzi. Dwie drużyny ustawiają się po przeciwnych stronach zbiornika i prądem wody starają się wbić pływającą piłkę do bramki. Zasady są bardzo podobne do piłki nożnej. Są kartki, auty i gole. Mecz ma dwie połowy, a zawody odbywają się systemem pucharowym, co oznacza, że zwycięzca bezpośredniego pojedynku awansuje do dalszego etapu, przegrany odpada.

Trafienie do bramki nie jest jednak łatwe, czasem zajmuje to kilka dobrych minut. Strażacy walczą niezwykle ambitnie, mają swoje strategie, które starają się ulepszać.

– Zawody w prądopiłce strażackiej, to nie tylko świetna zabawa i integracja, ale również strażacy mają okazję przećwiczyć pewne elementy szkoleniowe. To także świetna okazja do popularyzacji ruchu strażackiego. Zawody prądopiłki strażackiej są widowiskowe i nie ma drugich takich w powiecie. Poziom jest wysoki, bowiem uczestników wyłaniają wcześniejsze zawody strażackie – mówi prowadzący zawody Wojciech Wiecha.

Tytuł mistrzowski z poprzedniej edycji rozgrywanej w 2019 roku, obronili strażacy z OSP Biskupice. Na podium stanęli również strażacy kolejno z Jam i Kadłuba Wolnego.

Klasyfikacja końcowa

I miejsce – OSP Biskupice

II miejsce- OSP Jamy

III miejsce – OSP Kadłub Wolny

IV miejsce – OSP Dobrodzień

miejsca V-VIII – OSP Radawie, OSP Wysoka, OSP Łomnica, OSP Szemrowice

Zawody, które odbyły się w niedzielę 5 czerwca miały do zaoferowania sporo atrakcji. Dla najmłodszych zorganizowano darmowe dmuchańce i animacje. Dla starszych zorganizowano festyn, którego gwiazdą był Toby z Monachium. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Spektrum.

Damian Pietruska

Podziel się