• Home »
  • Informacje »
  • Basen odkryty w Oleśnie ma zostać otwarty w wakacje 2023. Gmina uzyskała dofinansowanie

Basen odkryty w Oleśnie ma zostać otwarty w wakacje 2023. Gmina uzyskała dofinansowanie

Basen odkryty w Oleśnie ma zostać otwarty w wakacje 2023. Gmina uzyskała dofinansowanie

Gmina Olesno pozyskała z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” 13,7 milionów złotych na rewitalizację kompleksu basenów w Oleśnie. Obiekt ma być otwarty dla mieszkańców na przyszły sezon, czyli od czerwca 2023 roku.

Stary obiekt przy ulicy Kościuszki w Oleśnie został zrównany z ziemią w 2018 roku. Od tego czasu gmina szukała możliwości na sfinansowanie modernizacji basenu.

– Był tu basen wybudowany w latach 30-tych ubiegłego wieku, który znajdował się w stanie niepozwalającym na normalne użytkowanie. Zabiegaliśmy w różnych miejscach, aby znaleźć środki na jego modernizację, dlatego cieszy, że udało się pozyskać na ten cel kwotę prawie 14 milionów złotych – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – To około siedemdziesiąt procent planowanych wydatków na ten cel. W poprzednich dofinansowaniach ze strony rządowej uzyskaliśmy prawie 4 miliony złotych, więc razem cała inwestycja praktycznie spina nam się finansowo, jeśli przetargi odbędą się po naszej myśli.

Po kilku latach przerwy, oleśnianie będą mogli znów korzystać z basenu odkrytego.

– Mamy już gotowy projekt i pozwolenie na budowę, więc możemy za chwilę ogłaszać przetarg i zająć się budową, aby na przyszły sezon, czyli w czerwcu 2023 roku, mieszkańcy Ziemi Oleskiej mogli korzystać z jedynego tego typu obiektu na terenie powiatu oleskiego – mówi burmistrz.


Damian Pietruska

*- Wizualizacja: Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się