Oto zdobywcy tegorocznych Pereł Powiatu Oleskiego

Oto zdobywcy tegorocznych Pereł Powiatu Oleskiego

Podczas XII Forum Ekonomicznego Kooperacja 2022 wyróżniono przedsiębiorców nagrodami przyznawanymi przez Starostwo Powiatowe w Oleśnie, pod nazwą Perły Powiatu Oleskiego.

Tegoroczne Forum było poświęcone tematom związanym z ekologią. Zaprezentowano wystawę nowych technologii zmniejszających emisję gazów do atmosfery, a Jacek Walski, prezes fundacji Zielony Feniks przeprowadził wykład na temat “Ochrona powietrza jako zadanie globalne przez zastosowanie rozwiązań lokalnych”.

Głównym punktem wydarzenia było przyznanie “Pereł Powiatu Oleskiego” za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości dla firm osiągających ponadprzeciętne wyniki, utrzymujących szybki i stały rozwój, będących innowacyjnymi i konkurencyjnymi oraz skutecznie zarządzanymi.

W tegorocznej edycji nagrody starosty oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości „Perła Powiatu Oleskiego” przyznane zostały trzy nagrody w dwóch kategoriach: modernizacja roku i menedżer roku.

Perła Powiatu Oleskiego

Modernizacja roku (ex aequo)

 • firma DES Sofa Line Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Myśliny.

dsc00671

DES Sofa Line to firma z blisko trzydziestoletnią tradycją. Została założona w 1995 roku przez Danutę i Eryka Szczygioł. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości mebli tapicerowanych. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił znaczący rozwój firmy – powstały hale produkcyjne i magazyny liczące około 25 tys. m2, w których funkcjonuje 250 stanowisk pracy.

Zadowolenie klientów, dbałość o walory estetyczne i jakościowe produkowanych mebli to główne priorytety firmy. Wśród nich znajdują się także podejmowane przez firmę działania proekologiczne, o czym świadczy produkcja mebli tapicerowanych w skórze naturalnej, modernizacja parku maszyn produkcyjnych oraz wymiana w 2021 roku floty samochodów ciężarowych na nowe, w pełni ekologiczne, pojazdy z emisją spalania EURO 6D.

Należy również podkreślić, iż prowadzone w firmie DES Sofa Line procesy logistyczne uwzględniają czynniki proekologiczne, ponieważ dostawy do klientów kumulowane są w taki sposób, aby optymalizować eksploatację samochodów, co ma bezpośredni wpływ na mniejsze zanieczyszczenie środowiska i ograniczenie emisji CO2.


 • firma LEKFARM Justyna Lembke-Rarok, Adam Rarok Spółka Jawna z Praszki

dsc00663

Dzięki staraniom państwa Justyny Lembke-Rarok i Adama Rarok w marcu 2020 r. został oficjalnie oddany do użytku budynek handlowy. Powstał on w południowo-wschodniej części Praszki, gdzie pomału przenosi się lub powstaje od podstaw większość miejscowych placówek handlowych. Budynek zaprojektowany został zgodnie z trendami panującymi we współczesnej architekturze handlowo-usługowej.

Zajmuje łączną powierzchnię 1638 m², z czego powierzchnia użytkowa to 1326 m². Ponadto do dyspozycji klientów przygotowano 45 miejsc parkingowych. W budynku lokale otworzyły dwie sieci handlowe, swój punkt wraz z bankomatami posiada tutaj również jeden z banków, a lokalni producenci prowadzą tam sklep z pieczywem oraz sklep mięsny.


 Menadżer roku

Hubert Brodacki

dsc00649

Hubert Brodacki działalność gospodarczą prowadzi od ponad 30 lat. Cieszy się bardzo dobrą opinią jako fryzjer, mistrz i pracodawca. Nie ustaje w staraniach, by w nowocześnie wyposażonych salonach zapewnić swoim pracownikom optymalne warunki pracy i rozwoju. Skupia wokół siebie wielu uczniów, którzy chcą szkolić się pod jego okiem. Promuje pozytywne wartości i osobiście angażuje się w wiele działań, aby tworzyć nowe możliwości i rozszerzać zasięg wpływów firmy, utrzymując jej konkurencyjność.

Hubert Brodacki był wielokrotnie nagradzany. Między innymi otrzymał nagrody Opolskiej Izby Gospodarczej, Opolskiej Izby Rzemieślniczej oraz Złotą i Srebrną Odznakę za szkolenie uczniów. Od kilku lat jest w składzie zarządu oleskiego Cechu. Obecnie pełni funkcję II Podstarszego.


Czarna Perła Powiatu Oleskiego

Nagrodę przyznaje się za szczególny wkład w rozwój gospodarczy powiatu. O przyznaniu tej nagrody specjalnej decyduje wyłącznie oleski starosta.

Artur Kniejski

dsc00659

Doktor nauk socjologicznych, były wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu w minionej kadencji, Członek Komisji Opiniodawczo-Doradczej w Izbie Rzemieślniczej w Opolu. Artur Kniejski to rzemieślnik z 30-letnim stażem, który posiada wszelkie uprawnienia w zawodzie stolarza – czeladnika i mistrza.

Artur Kniejski rodzinną działalność stolarską rozwinął w prężnie działającą firmę CRK-Management Sp. z o.o. Sp. k., która zatrudnia około 150 pracowników. Firma świadczy na rynku krajowym i zagranicznym usługi stolarskie, aranżacyjne oraz remontowo-budowlane w ramach zabudów wielkopowierzchniowych.

Artur Kniejski to skuteczny kierownik zespołu, który myśli przyszłościowo i strategicznie. Nie ustaje w staraniach, by zapewniać swoim pracownikom optymalne warunki do pracy i rozwoju. W swojej działalności na pierwszym planie stawia na bezpieczeństwo, profesjonalizm oraz fachowość usług.

Jest laureatem wielu nagród, między innymi:

 •  Perły Powiatu Oleskiego w 2018 roku w kategorii „Menedżer roku”,
 • Róży Olesna za działalność społeczną na lokalnym rynku,
 • „Szabli Kilińskiego” – najwyższego honorowego odznaczenia rzemieślniczego przyznawanego przez Związek Rzemiosła Polskiego,
  – Platynowego i Srebrnego Medalu im. J. Kilińskiego,

Ponadto Artur Kniejski otrzymał Kordzik Izby Rzemieślniczej w Opolu, Honorową Odznakę Rzemiosła oraz Odznakę zasłużony dla rzemiosła woj. opolskiego.


Pozostali nominowani:

Kategoria “Innowacyjny produkt/usługa roku

 • Andrzej Wachowski Glazur – Komplex – innowacyjna usługa: projekt i wykonanie nowoczesnej łazienki z materiałów zaproponowanych przez wykonawcę.

Kategoria “Modernizacja roku”

 • Bolek” Usługi Malarsko Budowlane Hubert Chuć – zmodernizowany budynek administracyjno-handlowy po byłym przedszkolu na ul. Powstańców Śl. w Oleśnie,
 • AMITEC Agnieszka Misiek – zespół do formowania bloków styropianowych oraz spieniarka, zapewniające nowoczesną linię produkcyjną bloków styropianowych.
 • PK EXPRESS Janusz Pietrzak – nowoczesne centrum logistyki i transportu z zapleczem technicznym i biurowym

Kategoria “Menadżer roku”

 • Janusz Pietrzak – właściciel firmy PK EXPRESS

*- Opisy nagrodzonych: Starostwo Powiatowe w Oleśnie.

Podziel się