Raperzy z Dobrodzienia zagrali na Zamku Królewskim!

Raperzy z Dobrodzienia zagrali na Zamku Królewskim!

Podopieczni z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Dobrodzieniu wystąpili z nowym utworem na Zamku Królewskim w Warszawie. To efekt podjęcia się realizacji programu “Oby Młodzież”, prowadzonego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Program był skierowany do podopiecznych młodzieżowych ośrodków socjoterapii oraz młodzieżowych ośrodków wychowawczych, a także szkół branżowych. Jego założeniem była aktywizacja tzw. „trudnej” młodzieży do działania na rzecz środowiska lokalnego lub szkolnego.

Tematem ścieżki dobrodzieńskich chłopaków była: Kronika sportowa – jak przywrócić do życia gry dawne? Do tego zadania wychowankowie postanowili zaprosić MOW z Krupskiego Młyna, z którym rozegrali mecz piłki nożnej oraz MOW nr 3 z Łodzi, gdzie z dziewczętami przeprowadzili „Turniej gier dawnych”. Kroniką sportową młodzi „mosowiacy” uczynili coś, z czego powoli zaczynają słynąć, a mianowicie teledysk do piosenki, którą sami (oczywiście) napisali! Utwór ukazał się już w sieci


Jednak to, o czym koniecznie trzeba napisać, to absolutny sztos, jeśli chodzi o karierę tych młodych muzyków, gdyż ich ciężka praca doprowadziła do występu – całkowicie na żywo – na Zamku Królewskim w Warszawie! Utwór „Uwierz w siebie” uświetnił konferencję podsumowującą trzy lata programu „Oby Młodzież”.

Chłopaki ewidentnie nabierają coraz większej „ochoty na życie”. Jeszcze niedawno niesieni na fali uczuć związanych z atakiem Rosji na Ukrainę, z utworem „Slava Ukraini” występowali w programie „Opolskie o Poranku” w TVP Opole, teraz przebojem podbijają stolicę!

Czekamy na więcej!


*- Informacja: MOS Dobrodzień, zdjęcia: Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Podziel się