Oto najlepsze Startupy Powiatu Oleskiego 2022!

Oto najlepsze Startupy Powiatu Oleskiego 2022!

Podczas XII Forum Ekonomicznego Kooperacja, które odbyło się w środę 15 czerwca w hali Zespołu Szkół w Oleśnie, oprócz wręczenia Pereł Powiatu Oleskiego, starosta wręczał nagrody dla najlepiej rozwijających się nowych firm w powiecie.

W osobnym poście przedstawiamy nagrodzonych Perłami Powiatu Oleskiego.

Procedura przyznawania nagród oraz organizacja ceremonii wręczenia zostały przeprowadzone przez Starostwo Powiatowe w Oleśnie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie.

I miejsce – Zdrowy Seans Remigiusz Wachowski

Działalność fizjoterapeutyczna, działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej, pozostałe pozaszkolne formy edukacji. Siedziba działalności znajduje się w Oleśnie.

Działalność została rozpoczęta w 2021 roku, a firma to inicjatywa młodych mieszkańców Olesna, którzy realizują swoje pasje. Pracownicy firmy to kadra wykwalifikowanych specjalistów, którzy dbają o najwyższą jakość usług. Celem założyciela firmy było wykorzystanie niszy na rynku usług fizjoterapeutycznych i w obszarze poprawy ogólnego stanu zdrowia. Od początku powstania, firma zdobyła 800 klientów, a wielu z nich skorzystało z usług co najmniej dwa razy. Firma stawia przede wszystkim na nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają interakcję potencjalnego klienta z recepcją.


II miejsce – Magdalena Fujarczuk Fotografia

Działalność fotograficzna. Siedziba działalności znajduje się w Jaworznie Bankowym na terenie gminy Rudniki.

Działalność została rozpoczęta w 2021 roku i wynika z pasji, którą właścicielka rozwija od 15 lat. Skupia się ona przede wszystkim na fotografii studyjnej, a w jej obrębie dominują sesje zdjęciowe: noworodkowe, ciążowe rodzinne i portretowe. Nieodzownym elementem działalności firmy są również projekty charytatywne, które wspierają lokalne instytucje takie jak szkoła czy OSP.

Podczas sesji noworodkowych przekazywana jest również wiedza na temat metody uspakajania niemowląt, która w sposób praktyczny jest również stosowana podczas tych sesji. Marzeniem właścicielki zakładu jest, aby każda przyszła mama mogła uwiecznić ten wyjątkowy okres w swoim życiu w taki sposób, by poczuć się jak gwiazda filmowa. Wśród świadczonych usług na szczególną uwagę zasługują portrety w stylu „fine art”, które umożliwiają kreację obrazu światłem, pozą, a także wizją, która pozwoli stworzyć portret nawiązujący do malarstwa sztalugowego.

Do usług oferowanych klientom należą również sesje plenerowe, rodzinne i dziecięce. W swojej ofercie firma posiada sesje wizerunkowe, które pozwalają na odświeżenie wizerunku innych podmiotów gospodarczych, ich kadry pracowniczej, co stanowi swoista reklamę i wizytówkę jednostki.

Priorytetem działania firmy jest satysfakcja i zadowolenie klienta. Podczas spotkań fotograficznych klient jest gościem studia, gdzie może poczuć się jak w domu I bez stresu stanąć przed obiektywem. Sesja przebiega w przyjaznej i luźnej atmosferze, a jako mama dwójki dzieci właścicielka wzbudza zaufanie świeżo upieczonych rodziców.


III miejsce – Monika Sobala-Wodarz

Działalność polegająca na prowadzeniu gabinetu dietetycznego. Siedziba działalności znajduje się w Zębowicach.

Działalność została rozpoczęta na początku 2022 roku. Czynnikiem sprzyjającym rozwijaniu się tej działalności według właścicielki tego startupu jest fakt, że coraz bardziej szerząca się epidemia otyłości wpływa negatywnie na zdrowie Polek i Polaków, w związku z czym wzrasta zapotrzebowanie na usługi dietetyczne, a gabinetów dietetycznych jest niewiele.

W gabinecie odbywają się konsultacje dietetyczne, oprócz tego można wykonać analizę składu ciała, dowiedzieć się, jak wpływa on na zdrowie oraz w jaki sposób się odżywiać, aby poprawić jego parametry. Dodatkową opcją jest dietoterapia z użyciem indywidualnego jadłospisu, co jest najczęściej wybieraną formą wsparcia dietetycznego. W przyszłości firma planuje rozszerzenie działalności o możliwość zakupu kursów dietetycznych on-line kierowanych do dzieci i młodzieży.


IV miejsce – MMIT Usługi Informatyczne Martin Małyska

Usługi informatyczne. Siedziba działalności znajduje się w Wysokiej, w gminie Olesno.

Działalność została rozpoczęta w 2021 roku, charakter działalności wynika z wiedzy właściciela oraz dużego zapotrzebowania na usługi informatyczne, które rosną wraz z rozwojem tej branży, a szczególnie w okresie pandemii. W okresie tym wprowadzano do użytkowania dużo nowego oprogramowania i prowadzono wiele działań informatycznych w celu umożliwienia i ulepszenia pracy zdalnej lub kontaktu instytucji z osobami zainteresowanymi. To wszystko tworzyło zapotrzebowanie na pracę informatyka.

Firma świadczyła i świadczy usługi wsparcia informatycznego dla firm działających na terenie powiatu oleskiego, szkół oraz instytucji. Dzięki wysokiemu standardowi usług firma może liczyć ciągle na nowe zlecenia, a dotychczasowi klienci z chęcią korzystają ponownie z usług firmy oraz polecają ją innym, co jest potwierdzenie właściwego wykonywania zleceń.


V miejsce – Salon Pielęgnacji Psów „Kesi” Katarzyna Przybylska

Działalność dotycząca usług pielęgnacyjnych psów – strzyżenie, kąpiel, obcinanie pazurów, pielęgnacja oczu i uszu. Siedziba działalności znajduje się w Mirowszczyźnie, na terenie gminy Rudniki.

Działalność została rozpoczęta w 2021 roku i polega na świadczeniu usług groomerskich, czyli polegających na wykonywaniu szeregu czynności o charakterze pielęgnacyjnym, które wykonuje się zwierzętom domowym. Salon, w którym wykonuje się usługi mieści się na parterze. Znajdują się w nim wanna do kąpieli z masażem i jonizacją, stół groomerski, suszarka, specjalistyczne przybory, szampony i odżywki do pielęgnacji.


VI miejsce – Broker Michał Jurczyk

Działalność polegająca na sprzedaży detalicznej odzieży i obuwia. Siedziba działalności znajduje się w Praszce.

Działalność została rozpoczęta w 2020 roku i początkowo polegała na sprzedaży na bazarach. Rozpoczynając działalność właściciel zakupił samochód oraz towar handlowy. Początki były trudne, zwłaszcza rok 2021, gdy panowały znaczne ograniczenia z racji pandemii COVID-19. Forma jednak rozwinęła się na tyle, że obecnie właściciel wynajmuje lokal handlowy oraz zatrudnił pracownika. W dalszej przyszłości planowany jest rozwój firmy – otwarcie kolejnej placówki oraz zatrudnienie kolejnej osoby.


*- Informacje o nagrodzonych: Starostwo Powiatowe w Oleśnie.

Podziel się