• Home »
  • Informacje »
  • Pracownicy firm i instytucji wskoczyli na rowery i przejechali 3600 kilometrów “Rowerem do pracy”!

Pracownicy firm i instytucji wskoczyli na rowery i przejechali 3600 kilometrów “Rowerem do pracy”!

Pracownicy firm i instytucji wskoczyli na rowery i przejechali 3600 kilometrów “Rowerem do pracy”!

3600 kilometrów pokonali uczestnicy tegorocznej, ekologicznej akcji “Rowerem do pracy”, zainicjowanej przez Oras Olesno, do której dołączyli przedstawiciele kilku firm i instytucji. To już 8. edycja akcji, w której tym razem uczestniczyło prawie 200 osób.

W czwartek 23 czerwca na oleskich trasach pojawili się po raz kolejny pracownicy: Oras Olesno Sp. z o.o., Nestro group (Nestro, Netecs, Elektromatik), Bradas Sp. z o.o. Sp.k., Starostwa Powiatowego w Oleśnie, Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnie, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Oleśnie, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowalnego w Oleśnie i Urzędu Miejskiego w Oleśnie. W tym roku dodatkowo gościliśmy w Oleśnie pracowników Centrum Usług Wspólnych Oras Group z Wrocławia, którzy do Bąkowa dojechali pociągiem, a następnie już rowerami dotarli do fabryki Oras Group.

Akcja w każdym wydaniu była doskonałą formą integracji pracowników. Niektórzy odkurzyli rowery, a wiele osób skusiło się pokonać drogę do pracy sporym objazdem, brawo!

Akcja „Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz” i przyjedź do pracy na dwóch kółkach stanowi formę propagowania ekologicznych form transportu i bezpiecznego udziału rowerzystów w ruchu drogowym na sprawnych technicznie rowerach.

Jesteśmy pewni, że ta ekologiczna inicjatywa na stale zapisała się w kalendarzach wielu oleskich firm i instytucji oraz, że wspólnie, w coraz szerszym gronie, będziemy wprawiać koła w ruch dla środowiska.


*- Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Oleśnie.

Podziel się