• Home »
  • Informacje »
  • W Dobrodzieniu można było zobaczyć i przetestować najnowsze samochody elektryczne

W Dobrodzieniu można było zobaczyć i przetestować najnowsze samochody elektryczne

W Dobrodzieniu można było zobaczyć i przetestować najnowsze samochody elektryczne

Fani nowoczesnej motoryzacji pierwszy weekend lata spędzili w Dobrotece w Dobrodzieniu. Zorganizowano tam II Electro Moto Show, czyli święto nowoczesnych, ekologicznych samochodów.

Electro Moto Show to prezentacja samochodów elektrycznych i hybrydowych. Celem eventu jest ekspozycja w jednym miejscu samochodów największych marek motoryzacyjnych. Tym miejscem jest galeria wnętrz Dobroteka w Dobrodzieniu.

Organizatorami II Electro Moto Show są: Dobroteka, firma Doktorvolt oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Jakie samochody przyjechały na Electro Moto Show w Dobrodzieniu?

electro-moto-show-2022-audi5Podczas święta motoryzacji w Dobrodzieniu można było zobaczyć takie marki jak BMW, Audi, Volkswagen, Peugeot. Zaprezentowano także rowery elektryczne oraz ładowarki do samochodów elektrycznych firmy Doktorvolt.

Można było wybrać na jazdę testową każdym z prezentowanych samochodów! Do dyspozycji kierowców były:

  • BMW iX
  • BMW 330e
  • Audi e-tron GT quattro1
  • Audi Q4 Sportback e-tron
  • Volkswagen Multivan Energetic
  • Volkswagen ID.5
  • Peugeot 308
  • Peugeot e-Rifter

Rowery elektryczne ProSport-Group

Oprócz e-samochodów na Electro Moto Show można było zobaczyć i przetestować elektryczne jednoślady. Zaprezentuje jest firma ProSport-Group z Opola, która jest przedstawicielem generalnym w Polsce takich marek, jak Head Bikes, Head Watches, Head Fitness, Tektro Brakes&Serwis oraz Tapout Fitness.

Ładowarki do samochodów elektrycznych firmy Doktorvolt

– Większość nowych samochodów elektrycznych można naładować nawet przez zwykłą wtyczkę, ale to trwałoby ponad dwie doby. Dlatego produkujemy wallboxy, czyli mobilne stacje ładowania, które można zamontować w domu i dzięki temu po powrocie do domu zawsze można podładować baterię – mówi Zbigniew Maleska, właściciel firmy Doktorvolt.

Takie źródło zielonej energii można mieć we własnym domu, montując naścienną stację ładowania wallbox firmy Doktorvolt. Wallboxy znajduje zastosowanie nie tylko w domach prywatnych, ale i biurach, parkach biznesowych, hotelach, obiektach sportowych, centrach handlowych, instytucjach publicznych czy też na parkingach.

Na Electro Moto Show 2022 premierę mają dwie nowe ładowarki Doktorvolt do samochodów elektrycznych:

1. Kompaktowa ładowarka typu wallbox Doktorvolt do zamontowania na ścianę w domu lub w firmie,

2. Stacja ładowania wolnostojąca Doktorvolt, czyli tzw. słupek – solidna metalowa konstrukcja.

Meble z miasta śląskich stolarzy

Przy okazji wizyty w Dobrotece oprócz samochodów elektrycznych można było również zapoznać się z ofertą Galerii Wnętrz Dobroteka, gdzie znajdziemy marki polskie i światowe mebli.

– Dobroteka poleca meble na światowym poziomie: do salonu, jadalni, ogrodu, kuchni, sypialni czy gabinetu. Najlepsze marki polskie i światowe zostały starannie wyselekcjonowane i zebrane w jednym miejscu – – informuje Anna Bukartyk z Dobroteki. – W Dobrotece prezentowana jest najnowsza oferta mebli Kler, dostępne są meble światowych, w tym włoskich marek takich jak Alf Uno, Calligaris, Bontempi, Kartell, Tempur, Lamborghini, Hartmann, Point – kreacje najwyższej klasy, komfortowe i prestiżowe.

Prezentowana jest również szeroka oferta mebli do kuchni marki Halupczok, meble wypoczynkowe marki Vero, meble marki Jafra oraz dywany marki CASA. Dostępne jest również wyposażenie gabinetu, ogrodu i ogrodu zimowego a także dekoracje, lampy i dywany.

– Warto przyjechać do Dobroteki, rzeczywistość jest tu inspirująca, niezwykle wyszukana i elegancka – dodaje Anna Bukartyk.

Strefa Kobiet podczas Electro Moto Show

electro-moto-show-2022-strefa-kobiet10Podczas tegorocznego eventu oprócz strony motoryzacyjnej atrakcją dla uczestników eventu była również specjalna Strefa Kobiet w galerii wnętrz Dobroteka. Zwiedzający mieli tutaj wiele atrakcji: od porad fryzjerskich czy kosmetycznych, poprzez porady fizjoterapeuty i prezentację komory hiperbarycznej, a kończąc na konsultacjach dietetycznych.

W niedzielę zorganizowano warsztaty florystyczne, podczas których można było się nauczyć, jak kwiatami zaaranżować wnętrze salonu, sypialni, kuchni czy jadalni.


*- Informacja i zdjęcia: Doktorvolt.

Podziel się