Policjanci i strażacy sprawdzali bezpieczeństwo harcerzy w Kucobach

Policjanci i strażacy sprawdzali bezpieczeństwo harcerzy w Kucobach

Funkcjonariusze policji i straży pożarnej z Olesna sprawdzali zabezpieczenia i zasady bezpieczeństwa corocznego obozu harcerskiego w Kucobach, który w tym roku zgromadził ponad 220 osób.

Olescy funkcjonariusze policji i straży pożarnej odwiedzili uczestników obozu. Przeprowadzili z nimi działania profilaktyczne. Oprócz prelekcji na tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem, w domu w podróży, na wodach i terenach przywodnych. Mundurowi instruowali uczestników obozu, jak zabezpieczyć swój dom oraz cenne przedmioty przed kradzieżą. Jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, takich jak drastyczne pogorszenie się warunków pogodowych – wichury, burze czy pożar. Każdy zuch wie, jak należy w takiej sytuacji reagować, komu zgłaszać zagrożenie i gdzie się schronić.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzili drożności dróg dojazdowych do ośrodka, dróg ewakuacyjnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych miejsc, w których przebywają uczestnicy obozów. Jak co roku ustalono zasady wymiany informacji i ostrzegania o zagrożeniach, oraz sposoby kontaktowania się ośrodka z służbami.

Działania informacyjno–edukacyjne zostały przeprowadzone zgodnie z akcją pn. “Bezpieczne Wakacje” i “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kampanią społeczną “Stop włamaniom do domów”.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się