Dni Dobrodzienia 2022!

Dni Dobrodzienia 2022!

Dni Dobrodzienia 2022 za nami. Trzy dni pełne atrakcji, koncertów i wydarzeń!

Organizatorzy starają się, aby impreza przypadła do gustu wszystkim. Tym determinowany jest wybór programu, atrakcji, ale również gwiazdy.

– Dni miasta to taka impreza, w której każdy mieszkaniec powinien znaleźć coś dla siebie – mówi Agnieszka Hurnik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu. – Dwa dni bawimy się na placu festynowym, a trzeci dzień, czyli piątek, poświęciliśmy na imprezy sportowe – był konkurs pływania, szachowy i bardzo ciekawie rozwijająca się rodzinna gra terenowa. W piątek można było również uczestniczyć w spacerze po mieście w towarzystwie królowej Karoli śladami dobrodzieńskich zabytków.

Sobotę rozpoczęły biegi, z Dobrodzieńską Dychą na czele (opisujemy w osobnym artykule), a na placu festynowym dominowała biesiada.

dsc01764– Sobota jest takim dniem biesiadnym, tanecznym i rodzinnym, w którym występują nasze miejscowe i okoliczne zespoły. Zapraszamy mieszkańców do tańca, ci jednak najczęściej decydują się na zabawę dopiero po zmroku. Staramy się, aby nasze zespoły wyciągnęły tancerzy na parkiet jeszcze przed zmrokiem. Żartuję, że dam medal zespołowi, który wyciągnie Dobrodzień do tańca, zanim słońce zajdzie! – mówi Agnieszka Hurnik.

W niedzielę na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru Kasia Popowska, a wcześniej między innymi Bernadeta Kowalska oraz zespół “AllDęte”.

Oto fragment koncertu gwiazdy tegorocznych Dni Dobrodzienia.

Wieczorami namiot bawił się przy rytmach miejscowych zespołów. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, czyli dmuchańców wszelakich i występów.

Damian Pietruska

Podziel się