Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Bodzanowicach

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Bodzanowicach

Zdecydowana reakcja świadków pozwoliła zatrzymać kolejnego pijanego kierowcę, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę. 29-letni mieszkaniec gminy Olesno stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co oprócz wysokiej grzywny może grozić kara nawet do 2 lat więzienia.

We wtorek 19 lipca, kilka minut po północy, policjanci z Olesna otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy osobówki w miejscowości Bodzanowice, który według relacji świadków jechał wężykiem. Zaalarmowani mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Okazało się, że trzej świadkowie – dwaj z powiatu limanowskiego i jeden z powiatu oleskiego – zauważyli niebezpieczne jazdę kierowcy rovera, który drogą wojewódzką, jechał od krawędzi do krawędzi jezdni. Mężczyźni podejrzewali, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. W związku z tym uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz zabrali kluczyki od pojazdu, aby przekazać je mundurowym.

Policjanci od razu potwierdzili ich przypuszczenia. 29-letni mieszkaniec gminy Olesno po wyjściu z samochodu nie był w stanie utrzymać się na nogach. Drogę do radiowozu odbył więc w asyście dwóch policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni kierowca rovera miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Następne 18 godzin mężczyzna spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Stracił także prawo jazdy. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

Dziękujemy świadkom za zdecydowaną reakcję. Pamiętajmy, że pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się