• Home »
  • Informacje »
  • Bilans jazdy przez Malichów: zatrzymane prawo jazdy, trzy tysiące złotych i piętnaście punktów karnych

Bilans jazdy przez Malichów: zatrzymane prawo jazdy, trzy tysiące złotych i piętnaście punktów karnych

Bilans jazdy przez Malichów: zatrzymane prawo jazdy, trzy tysiące złotych i piętnaście punktów karnych

Dystans niespełna 400 metrów i dwa poważne wykroczenia kierowcy bmw. Wszystko to zarejestrowali mundurowi z oleskiej grupy SPEED. 

W piątek 22 lipca około godz. 11:40 policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący odcinek drogi wojewódzkiej nr 901 na trasie Olesno-Dobrodzień zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierującego bmw, 41-latka z powiatu mikołowskiego. W miejscowości Malichów mężczyzna najpierw wykonał w miejscu objętym zakazem manewr wyprzedzania, a niespełna 400 metrów dalej na obowiązującej „pięćdziesiątce” gnał z prędkością 114 km/h.

Przekroczenie limitu prędkości kosztowało kierowcę utratę prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, 2 000 złotych mandatu i 10 punktów karnych, a wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem (znak B-25) to dodatkowe 1 000 złotych grzywny i 5 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!


*- Informacja i video: KPP Olesno.

Podziel się