• Home »
  • Informacje »
  • Nowoczesny sprzęt zakupiony dla oleskiego szpitala. “Zupełnie inny poziom leczenia”

Nowoczesny sprzęt zakupiony dla oleskiego szpitala. “Zupełnie inny poziom leczenia”

Nowoczesny sprzęt zakupiony dla oleskiego szpitala. “Zupełnie inny poziom leczenia”

Oleski szpital zyskał nowoczesny zestaw endoskopowy o wartości 914 tysięcy złotych i równie nowoczesny aparat USG, warty 350 tysięcy złotych. Sprzęt został oficjalnie przekazany w piątek 29 lipca w oleskiej placówce.

Inwestycja została zrealizowana z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Jak mówią lekarze, przekazany sprzęt to najwyższa liga w tej dziedzinie.

dsc02141– To sprzęt z najwyższej półki, został już przez nas przetestowany i nie ma porównania z tym, co mieliśmy do tej pory – mówi Włodzimierz Brzęczek, ordynator oddziału urazowo-ortopedycznego. – Dzięki niemu, wejdziemy na zupełnie inny poziom leczenia. W przypadku naszego oddziału będzie wykorzystywany między innymi do artroskopii. Wykonaliśmy już dwa takie zabiegi i jesteśmy bardzo zadowoleni.

To nie koniec dużych inwestycji w oleskiej placówce. Planowana jest również wymiana instalacji tlenowej. Razem z nowym sprzętem, łączna kwota dofinansowania to prawie trzy miliony złotych.

– Moment, w którym nasz szpital stał się covidowym, pokazał, że inwestycja w instalację tlenową jest potrzebna. W normalnych warunkach ta instalacja jest wystarczająca, ale w przypadku leczenia wielu pacjentów tlenoterapią nie działa już tak dobrze – mówi Roland Fabianek, starosta oleski.

W oleskim szpitalu systematycznie inwestowane są spore pieniądze, nie tylko na sprzęt, ale również na sprawy budowlane.

dsc02118– Od 2004 roku wydane zostało ponad 30 milionów złotych na inwestycje szpitalne i okołoszpitalne. Wszystkie oddziały są wyremontowane, do remontu pozostaje jedynie laboratorium. Dzięki temu szpital spełnia wszelkie wymagane standardy – mówi starosta oleski.

W oficjalnym przekazaniu nowego sprzętu uczestniczyli przedstawiciele kadry lekarskiej, władze szpitala, władze samorządowe oraz wojewoda opolski – Sławomir Kłosowski.

Damian Pietruska

Podziel się