Wasz portal świętuje 9. urodziny!

Wasz portal świętuje 9. urodziny!

9 lat. 9 lat temu został utworzony pierwszy wpis na portalu ool24.pl Czas biegnie nieubłaganie i sami jesteśmy zdziwieni, że minęło go już tak wiele.

W pierwszym artykule pisaliśmy:

Serwis, który docelowo zasięgiem ma objąć cały powiat oleski, stworzony jest przez ludzi z pasją, o różnorodnych zainteresowaniach i poglądach. Tym samym będziemy zajmować się dosłownie wszystkim. Wydarzeniami wszelkiej maści od kulturalnych, przez imprezy po zawody sportowe. Czasem zajmiemy się plotką, czasem pojedziemy na interwencję, a czasem wrzucimy fotkę z imprezy. Będziemy w szkołach, urzędach, stadionach, bibliotekach i rynkach.

Pierwszy rok, może pierwsze dwa, a nawet trzy lata, były trudne. Trzeba było wydeptać ścieżki właśnie do tych urzędów, szkół czy instytucji wszelakich. Wytłumaczyć, co chcemy osiągnąć, kim jesteśmy i może warto z nami współpracować. Wydaje się to dzisiaj trochę abstrakcyjne, ale wtedy czasem trzeba było tłumaczyć, czym jest lokalny portal internetowy. Objaśnialiśmy – “to taka gazeta, ale w Internecie”. To był jeszcze świat królującej prasy drukowanej, który sami przyznajemy, przy wymierającej gałęzi rynku, z sentymentem wspominamy, bo dziś życie toczy się jeszcze szybciej, a wraz z nią przekazywana informacja.

Dziś, 1 sierpnia 2022 roku, wydaje się, że wiele mostów zostało zbudowanych. Stworzona została sieć kontaktów, w telefonie wiele ważnych numerów. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami w powiecie. Imprezy większe i mniejsze są pod naszym patronatem. Udało się stworzyć grupę stałych czytelników.

Już nie musimy tłumaczyć, skąd przyszliśmy, czego chcemy i gdzie to wszystko będzie umieszczone.

Ale wiecie co jest najważniejsze?

Te kilka znaków – ool24.pl – wypowiedziane przez nas, w olbrzymiej większości spotykają się z uśmiechem. Chyba udało się wypracować pozytywny wizerunek. Nie mamy wrogów albo przynajmniej ich nie znamy. Co nie jest takie oczywiste po dziewięciu latach podejmowania przeróżnych spraw i tematów. Choć bywają głosy, że może potrzeba nam więcej agresji, dociekliwości, sensacyjnych artykułów – nie chcemy iść tą drogą. To nie oznacza niechęci do trudnych tematów. Chodzi o to, żeby nie wpaść w pułapkę taniej, klikalnej sensacji, kosztem rzetelności.

I tak sobie myślimy, cofając się pamięcią, że to chyba największy sukces – pozytywny wizerunek, uczciwość i zaufanie. To rzeczy nie do kupienia, wymagające lat, aby je uzyskać. Piekielnie duża wartość.

Żeby nie brzmiało, że to tylko podsumowanie. Chcemy się rozwijać, spróbować też innych ścieżek, odświeżyć wygląd, ale jednak być na bieżąco, jak dotychczas. Bo przecież już za rok, dziesiąte urodziny. Trzeba wtedy się jakoś prezentować.

Przyzwoicie prezentować!

Cieszymy się, że jesteście z nami!

Redakcja ool24.pl

Podziel się