Nowy trener i dobre wejście OKS-u w sezon

W drugiej kolejce IV ligi OKS Olesno wygrał u siebie z Unią Krapkowice 2-0 i ma już cztery punkty w nowym sezonie 2022-2023.

To był pierwszy mecz w nowym sezonie na własnym stadionie OKS-u i zarazem pierwszy mecz nowego trenera przed własną publicznością. Tomasz Kazimierowicz ma dobre wejście do klubu, bowiem w trzech pierwszych meczach jeszcze nie przegrał. Najpierw na wyjeździe w 1. rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonał Unię Kolonowskie 3-0, później w pierwszym ligowym meczu bezbramkowo zremisował z Piastem Strzelce Opolskie, a teraz wygrał 2-0 z Unią Krapkowice.

dsc02886– Cztery punkty to dobry start, który sobie zakładaliśmy przed sezonem. Chcemy ugrać tyle punktów, ile się da, aby na koniec sezonu nie martwić się o utrzymanie – mówi Tomasz Kazimierowicz, trener OKS-u.

W środowym meczu OKS zagrał mądrze. Nie dopuszczał rywali do wielu akcji bramkowych i starał się wybijać z rytmu przeciwników, nawet kosztem faulu. To jednak spowodowało, że w pierwszej połowie po obu stronach sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, a mecz po prostu był nudny. Owszem, strzały padały, ale w większości niecelnie.

W drugiej połowie pomogła szybko strzelona bramka. W 50. minucie po idealnym dośrodkowaniu Adama Hucia, nogę w polu karnym przyłożył Mateusz Kiecko i było 1-0. To sprawiło, że pojedynek nieco się otworzył, a oleśnianie mieli okazję do kontrataków. W nich brylował Wojciech Hober, który po dwójkowej akcji z Sebastianem Zawadą, najpierw uderzył obok bramki, ale w już samej koncówce meczu skorzystał z dobrego podania Mateusza Kuzaja i wpakował piłkę do siatki.

– Uważam, że wycisnęliśmy maksa z tego meczu. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, ale na szczęście poprawiliśmy się po przerwie. To mimo wszystko nie było jeszcze to, co możemy zagrać, ale na szczęscie na tego przeciwnika wystarczyło. Można grać ładnie i przegrywać, a my dzisiaj nie zagraliśmy ładnie, ale zdobyliśmy trzy punkty – ocenia szkoleniowiec.

dsc02935Przed sezonem w klubie doszło do sporych zmian kadrowych. Do OKS-u przyszli: Filip Kukla z MKS-u Kluczbork, Denis Luptak, Kamil Zorychta i Marek Kozioł (cała trójka z TOR-u Dobrzeń Wielki), Mateusz Kuzaj i Tomasz Siemski ze Start-u Olesno oraz Nathanael Wnuk i Gabriel Molski (wznowili treningi). Niebawem zarejestrowany ma zostać Trafim Kissaliou z akademii Dynamo Mińsk. Z klubu odeszli: Kevin Ficek (Budowlani Strojec), Klaudiusz Lasik (LZS Ligota Dolna), Damian Gąsiorowski (Start Jełowa), Jakub Skonieczny i Tobiasz Flak – obaj do Startu Dobrodzień.

– Najważniejsze, że został trzon drużyny z poprzedniego sezonu, szczególnie z tyłu, gdzie nie dopuszczamy rywali do zbyt wielu okazji. Jeśli wszyscy zawodnicy będą zdrowi i dojdą do swojej optymalnej dyspozycji, to możemy mieć lepszy skład niż w poprzednim sezonie – ocenia trener.

Kolejny mecz OKS rozegra w sobotę 20 sierpnia na wyjeździe ze Skalnikiem Gracze.