Jak zaplanować pierwszą randkę?

Jak zaplanować pierwszą randkę?

Pierwsza randka może być niezwykle stresującym wydarzeniem. Spotkanie dwojga ludzi, którzy wcześniej widzieli się w zupełnie innych okolicznościach lub nie widzieli się wcale, wzbudza bardzo wiele emocji. Jak sprawić, by spotkanie przyniosło satysfakcję obu stronom i dało szansę na rozwój znajomości?

Poznajcie swoje zainteresowania

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie sposobu spędzania wolnego czasu, który przyniesie satysfakcję obydwu stronom. Jeśli zmuszasz się do zwiedzania ogrodu botanicznego, bo ona jest fanką wielkich roślin, ale zanudzisz się tam na śmierć, raczej marna szansa, że będziecie chcieli spotkać się ponownie.

Odrobina aktywności poprawia nastrój i zredukuje stres wywołany perspektywą pierwszego spotkania. Dla amatorów aktywnego spędzania czasu dostępne są różne opcje:

  • wycieczka rowerowa — warto wybrać malowniczą, ale niezbyt trudną trasę, podczas której będzie przewidziany piknik w jakimś uroczym miejscu;
  • gra w tenisa — jeśli spotykający się ludzie lubią rywalizację, mogą stanąć na korcie naprzeciwko siebie, jeśli nie — lepiej niech zagrają jako jedna drużyna. A może jedna osoba potrzebuje instruktora? Druga może z powodzeniem pełnić tę rolę, jeśli posiada już pewne umiejętności. Już nauka poprawnego chwytu, może sprawić, że szybko pojawią się iskry;
  • ścianka wspinaczkowa — rozrywka, która doskonale podnosi poziom adrenaliny. Wymaga odrobiny sprawności, więc nie będzie to najlepszy wybór, jeśli nigdy się tam nie było — na pierwszej randce chce się dobrze wypaść, więc niepowodzenia mogą zniechęcić;
  • park linowy — zajęcie tylko dla odważnych, więc należy się upewnić, że obie strony lubią tego typu rozrywki. Dużo emocji i niesamowita satysfakcja z pokonanej trasy mogą do siebie zbliżyć;
  • spacer — wciąż aktywność ruchowa, ale jednak taka, która pozwala na swobodną konwersację. Ze spacerów warto korzystać gdy jest ładna pogoda, jednak spacer w deszczu, pod jednym parasolem lub bez niego, może być niezwykle romantyczny.

Kuchnia, która rozbudza zmysły

Pierwsza randka w formie wspólnego jedzenia może być doskonałym pomysłem. Do wyboru są różne restauracje, w których serwowane są dania z całego świata. Za najbardziej romantyczne uznaje się kuchnię włoską i francuską, ale świetną randkę można spędzić także przy sushi czy innym dowolnie wybranym daniu. Dużo ważniejsze, by miejsce, które się wybierze, było w miarę ciche i umożliwiało spokojną rozmowę. Dobre jedzenie i kieliszek wina lub fantazyjny drink będą stanowiły świetny dodatek do miłej konwersacji.

Jeśli dana osoba czuje się pewnie w kuchni i chce popisać się umiejętnościami, warto zaprosić drugą osobę do siebie. Należy jednak zadbać o to, by jedzenie nie było zbyt czasochłonne, bo nie wystarczy sił i chęci na cieszenie się obecnością partnera. Świetną alternatywą będzie także wspólne przygotowywanie posiłku. Pozwoli to działać drużynowo i przy okazji dowiedzieć się, czy dobrze się danej parze współpracuje. Pierwszy przygotowany posiłek może dać poczucie jedności i pozwoli na świętowanie małego sukcesu.

Pomysłów na spędzenie pierwszej randki jest bardzo wiele. Najważniejsze, by wybrane atrakcje wzbudzały pozytywne emocje u obojga spotykających się ludzi. Jeśli jednak ma zaiskrzyć, to nawet najbardziej nieudana pierwsza randka nie będzie w stanie tego zepsuć.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się