Otwarty wiadukt przy węźle obwodnicy Olesna. Koniec obecnego objazdu

Otwarty wiadukt przy węźle obwodnicy Olesna. Koniec obecnego objazdu

Od czwartku 1 września udostępniony zostanie do ruchu wiadukt na węźle Olesno, wybudowany w ciągu drogi wojewódzkiej nr 487 prowadzącej z Olesna do Gorzowa Śląskiego. Tym samym zlikwidowany zostanie obowiązujący obecnie objazd.

Uciążliwy dla kierowców objazd obowiązywał od 31 maja. Otwarcie drogi wojewódzkiej rozwiąże wiele problemów, bowiem to bardzo ważna droga, łącząca miasto powiatowe Olesno z gminami Radłów, Rudniki, Praszka i Gorzów Śląski.

Na węźle Olesno wykonawca zakończył także układanie warstwy ścieralnej na łącznicach oraz w obszarze węzła. Wykonano też oznakowanie pionowe oraz balustrady zabezpieczające ruch pieszo-rowerowy. W tym tygodniu zaplanowano wykonanie oznakowania poziomego.

Zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy Olesna

Jak podaje GDDKiA obwodnica Olesna, która jest częścią drogi S11, jest ukończona w około 60 procentach. Finalizowane są roboty ziemne w zakresie wykopów, nasypów oraz wzmocnienia podłoża w ciągu trasy głównej oraz dróg poprzecznych. Kontynuowane są prace w zakresie układania warstw konstrukcyjnych jezdni. Warstwa podbudowy z kruszywa jest już widoczna na znacznym odcinku trasy głównej.

Wykonawca kontynuuje prace przy układaniu warstw bitumicznych (podbudowy zasadniczej, warstwy wiążącej oraz ścieralnej). Prowadzone są prace na 24 obiektach mostowych, m.in. w zakresie ustrojów nośnych oraz prac wykończeniowych niektórych z obiektów oraz zbrojenia i betonowania przyczółków. Na niektórych obiektach mostowych prace zbliżają się do końca.


Docelowo obwodnica Olesna stanowić będzie fragment drogi ekspresowej S11, która ma charakter ogólnopolski i połączy porty woj. zachodniopomorskiego z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym. Obwodnica Olesna będzie drogą z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku o długości 25 kilometrów.

Inwestycja zostanie oddana kierowcom w II kwartale przyszłego roku.


Zdjęcia: GDDKiA Opole.

Podziel się